Hollywood Yazısı NFT’ye dönüşüyor

98 yaşındaki sembol, insani yardım kuruluşlarına gelir sağlayacak.

20.05.2021 - 14:59 | Simge Şenses

Hollywood yazısı NFT'ye dönüşüyor

NFT’ler ilgi çekici yatırım araçları olmayı sürdürürken Oscar ödüllü yapımcı Michael Sugar’ın şirketi Sugar23 ve Hollywood Ticaret Odası, Los Angeles’ta konumlanan ikonik Hollywood Yazısı’nı NFT’ye dönüştürmek için harekete geçti. Yaz aylarında bir açık artırmayla satışa sunulması planlanan eserden elde edilen gelirler insani yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Michael Sugar işbirliğiyle ilgili, “Umudumuz bu işbirliğinin benzer hayırseverlik girişimlerine de kapı açması” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Sosyal etkinin gücünü fark eden hikâye anlatıcıları olarak her türlü küresel fırsatı keşfetmeye kararlıyız. NFT’lerin yaratıcı ekosistemi dönüştürme potansiyeli konusunda heyecan duyuyoruz. Mümkün olan en ikonik fırsatın ne olabileceğini düşündüğümüzde, aklımıza dünyanın en ikonik sembollerinden biri olan Hollywood Yazısı geldi. Bu işbirliğini şehir için, yine şehir aracılığıyla iyi bir şeyler yapmak için eşsiz bir fırsat olarak görüyoruz.”

Kaynak: The Hollywood Reporter

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.