Hillside, TPE tarafından ‘tanınmış marka’ olarak tescil edildi

Alarko Grubu’na ait ‘Hillside’ markası, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından ‘tanınmış marka’ olarak kabul edildi.

06.11.2007 - 13:09 | MediaCat

Alarko Grubu’na ait ‘Hillside’ markası, Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından ‘tanınmış marka’ olarak kabul edildi. TPE tarafından ‘tanınmış’ statüsü kazanan markalar, tüm sektörlerde taklitlerine karşı korunuyor ve bu sayede başka firmalar tarafından kullanımları da önlenmiş oluyor.

Alarko Turizm Grubu’nun kaliteye, reklam ve pazarlamaya yaptığı istikrarlı yatırımın bir sonucu olan Hillside markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanarak ‘tanınmış marka’ statüsü kazandı. Bu tür markalar, sadece kendi sektörlerinde değil, uluslararası marka sınıflandırmasına göre toplam 45 mal ve hizmet grubunda da hak sahibi sayılıyor. Bu kurala göre Hillside markasıyla aynı ismi taşıyan marka başvuruları, farklı sınıflarda tescil edilmek istense bile reddedilecek.

Alarko’nun tescil ve marka koruma işlemlerini yürüten Grup Ofis Marka ve Patent şirketinin yetkilileri; “Tanınmış markanın en önemli özelliği, bu markanın sadece kullanıldığı mal ve hizmetlerin alıcıları tarafından değil, toplumun önemli bir kesimi tarafından da bilindiğinin kanıtlanmasıdır. TPE, bu doğrultuda markanın halk tarafından tanınmışlık düzeyini, bilinirliğini, markanın, malın potansiyel ve fiili kullanıcılarının ötesinde ulaşmış olduğu genel tanınmışlığını belirlemek üzere belli kriterlere göre değerlendirme yapıyor ve markanın tanınmış olup olmadığına karar veriyor. Hillside, bu doğrultuda tanınmışlığını kanıtlamış bir markadır” dedi.

Hillside, 1990 yılından beri ‘leisure’ (eğlence-dinlence) sektörünün liderliğini üstlenirken, uzun yıllardan bu yana da yüksek hizmet kalitesi ile dikkat çeken otel, spor, sinema ve SPA ürünleri alanında faaliyet gösteriyor.

www.hillside.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.