Hiçbir şey dahil tatil bilekliği

Tropicfeel'dan turistlere çevreci bir hatırlatma.

29.06.2022 - 14:04 | Sencer Uçar

Hiçbir şey dahil tatil bilekliği

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm raporuna bakıldığında, bir önceki yıla kıyasla Ocak 2022’de dünya genelinde turist sayısındaki artışın yüzde 130’a ulaştığı görülüyor. Turist sayısındaki artışın yaz döneminde ivmeleneceği ortada. Turizmdeki gelişmeler yerel ekonomiler için güzel haber olabilir ancak çevre için aynısını söylemek pek mümkün değil.

Gerçek bir tatilin ekstralara ihtiyacının olmadığı görüşündeki İspanyol giyim ve ekipman markası Tropicfeel, turistlere çevreye saygılı olmaları gerektiğini “her şey dahil” konseptini tersine çevirerek yarattığı “hiçbir şey dahil” bileklikle hatırlatıyor. Hiçbir şey dahil bilekliğin tek gayesi insanların tatil alışkanlıklarını çevre lehine değiştirmeleri ve tatilde çevreyi korumaları.

FCK Kreatif Direktörü Enric Nel-lo, kampanyayı, “Tropicfeel insanlara başka türden bir seyahatin, daha otantik, daha bilinçli, minimum etki bırakan bir seyahatin olduğunu göstermeye son derece bağlı. Bu bağlamda bizim önerimiz, gerçek seyahatin ekstralara ihtiyaç duymadığını, eşsiz bir deneyim yaşamanın yeterli olduğunu söylemeye odaklı. Bunu somutlaştırmak için de herkesin bildiği ‘her şey dahil’ bilekliğini tersine çevirerek, seyahat tarzımızı değiştirmeye ve seyahat ettiğimiz gezegenimizi korumaya yönelik uyarıcı mesaj haricinde hiçbir şey barındırmayan bir bileklik yarattık” sözleriyle yorumluyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Tropicfeel
  • Reklam Ajansı: FCK
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.