Hiç bitmeyen müzik klibi

Twenty One Pilots'ın son klibi, dinleyici paylaşımlarıyla sonsuza uzanıyor.

08.07.2020 - 14:24 | Sencer Uçar

Hiç bitmeyen müzik klibi

Müzik ikilisi Twenty One Pilots, yeni teklileri Level of Concern için sıradışı bir klip çalışmasına imza attı ve kitlesinin huzuruna hiç bitmeyen bir kliple çıktı. Klibin sonlanmamasının sırrı ise dinleyicilerin paylaşımlarından beslenmesinde saklı.

Video dönüştürme platformu Imposium ve yönetmen Jason Zada işbirliğiyle hayata geçirilen projenin ilk adımı, geçtiğimiz ay YouTube’da yer alan ve izleyicinin, çeşitli görüntülerin belirdiği bir televizyon ekranı, şifre ve numara ile baş başa bırakıldığı canlı yayınla atıldı.

Sonsuza uzanan müzik klibi ise 22 Haziran’da yayına girdi. İzleyicilerin Twenty One Pilots internet sitesini ziyaret ederek ya da verilen numarayı arayarak dahil olabildikleri projede ilk olarak katılımcılardan bir kod girmeleri isteniyor. Kod başarıyla girildiğinde, katılımcılara, içinde grup üyelerinin telefonlarından alınan ses, klip ve fotoğraflardan oluşan bir arşiv dosyası sunuluyor ve söz konusu arşiv dosyası, bir sonraki kod için 20 ipucu barındırıyor. İpuçlarının tamamı bulabilen katılımcılar, Level of Concern klibi için hazırladıkları içerikleri internet sitesine yükleyebiliyor ve yüklenen içerikler de hiç bitmeyen klibe ekleniyor.

İpucu mekanizmasının nasıl çalıştığını gösteren açıklama videosu ise şöyle:

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.