Herkes için dürüst reklam, sağlıklı rekabet

Reklam Özdenetim Kurulu faaliyetlerini tanıtım filmlerine taşıyor.

25.02.2021 - 10:33 | MediaCat

Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve mecra kuruluşlarının desteğiyle 1994 yılında başladığı faaliyetlerini 1997 yılından bu yana Avrupa Reklam Standartları Birliği (EASA) üyesi olarak sürdüren Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK), yeni hazırlanan tanıtım filmleriyle sektöre sesleniyor.

Reklamların hedefine daha etik ve dürüst şekilde ulaşabilmesi ve bu sayede reklamların saygınlığının artırılmasına katkı sağlanması amacıyla; reklamveren, reklam ajansı ve medya temsilcilerinden oluşan, alanlarında deneyimli üyeleri ve uzman kadrosuyla sektörün gelişmesine katkı sunmak için çalışmalarına devam eden RÖK’ün tanıtım filmlerinde kurulun faaliyetleri, danışmanlık hizmetleri ve EASA işbirliğine dair detaylar sunuluyor.

Bugüne kadar 4 bini aşkın reklamı değerlendiren RÖK, haftalık toplantılarında başvuru konusu olan reklamları detaylı şekilde inceliyor. Reklamveren ve ajans görüşlerini de alarak yaptığı incelemelerde reklamların hem yasalara hem de RÖK tarafından ICC reklam esaslarının ulusal mevzuata uyarlanmış versiyonu olan Reklam Özdenetim Esasları’na uygunluğu konusunda değerlendirme yapan kurul, ayrıca pazarlama iletişimi alanında uzun yıllardır bilgi birikimi olan profesyonel kadrosuyla gerektiğinde alanında uzman olan bilirkişilerden de destek alarak, reklam danışmanlığı hizmeti de veriyor. Yayın Öncesi Danışmanlık adı altındaki bu hizmetle RÖK, reklam işinin doğru ve dürüst şekilde yapılması konusunda sektöre destek sunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.