Henkel, ‘Dünyanin En Etik Şirketleri” listesinde

Henkel’in sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda yürütülen kurumsal yönetim uygulamaları...

16.06.2008 - 15:53 | MediaCat

Henkel’in sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda yürütülen kurumsal yönetim uygulamaları, bir kez daha bağımsız bir kuruluş tarafından takdir edildi. Henkel, “Dünyanın En Etik Şirketleri” listesine alındı. Henkel’in iş uygulamaları, kurumsal vatandaşlık, kurumsal yönetim, yenilik, endüstri liderliği, üstün liderlik stili, firma içi yönetim sistemleri ve saygınlık kategorilerinde dünyanın en etik şirketleri arasında değerlendirildi. Henkel, aldığı puana bağlı olarak, “Dünyanın En Etik Şirketleri” sıralama listesinin ikinci basımına dahil edildi. Henkel, New York’ta düzenlenen bir organizasyonla, New York Ethisphere Enstitüsü ve Forbes iş dünyası dergisi tarafından takdim edilen ödülü kabul etti.
Lider kurum ve kuruluşlar tarafından uluslararası düzeyde desteklenen Ethisphere Enstitüsü, en etik şirketleri, saygın enstitülerden gelen profesörlerden, önemli avukatlardan ve devlet memurlarından oluşan bir uzmanlar ekibi tarafından gerçekleştirilen birkaç aşamalı bir değerlendirme süreci içinde seçti.

Bu ödülden büyük bir onur duyduğunu belirten Henkel Sürdürülebilirlik Konseyi Araştırma/Teknoloji Genel Müdürü ve Başkanı Wolfgang Gawrisch, “130 yılı aşkın kurumsal geçmişi içinde Henkel, sosyal sorumluluğun öneminin daima bilincinde olmuş ve buna göre hareket etmiştir. Dolayısıyla, sürekli gayretlerimizin dışarıdaki analistler tarafından takdir edilmesi bizi özellikle memnun etmektedir. Sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk, ekonomik performansı güçlendiriyor ve böylelikle, uzun vadeli rekabetin küresel ölçekte sürdürülmesine yardımcı oluyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Henkel’de sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluğa ilişkin güncel bilgilere, internette

www.henkel.com/sustainability
adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.