Henkel 2012 hedeflerini açıkladı

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, 2011 yılında yüzde 3 ile 5 arasında organik büyüme hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

14.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Henkel’in 2011 yıllık genel toplantısında Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted 2011 ve 2012 hedeflerine ilişkin önemli mesajlar verdi. 2010’un Henkel tarihinin en iyi yılı olduğunu hatırlatan Kasper Rorsted, 2011 ve 2012 yılı büyüme hedeflerine ulaşacaklarından kuşku duymadıklarını belirtti.

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, 2011 ve ardından 2012 yılında hedeflerine ulaşacaklarından emin olduklarını belirtti. Rorsted şunları söyledi:

“Mükemmel sonuçlar elde ettiğimiz 2010, Henkel tarihinin en iyi yılı oldu. Stratejik önceliklerimize odaklıyız ve 2012 yılı hedeflerimize ulaşacağımızdan eminiz. Geçen Şubat ayında açıkladığımız 2011 mali yılı hedeflerimize dair kendimize güvenimiz tam. 2011 yılında organik satışlarımızda yüzde 3 ile 5 arasında büyüme, faiz ve vergi öncesi kar marjımızı (EBIT) yüzde 13 olarak bekliyoruz.”

Henkel Hissedarlar Heyeti ve Denetleme Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah da “Henkel’in dünya çapındaki ekibine geçen yılda gösterdikleri bağlılık ve kararlılık için teşekkür ederim. Bu kararlılık sonucu tüm iş kollarımızda pazar konumumuzu büyütürken, satışlarımızı ve karlılığımızı artırmayı başardık.”

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, ekonominin içinde bulunduğu duruma atıfta bulunarak, Henkel’in kurumsal yapılarının sürekli gözden geçirilmesinin ve uyarlanmasının önemine dikkat çekti. Rorsted şöyle konuştu: “Her ne kadar birçok pazar istikrar kazanmışsa da, Henkel’i daha iyi bir konuma getirmek için çabalarımızı yavaşlatamayız. Son derece rekabetçi olan uluslararası pazarda, rakiplerimizin önünde olmak için var olan kurumsal yapılarımızı ve iş akışlarımızı daha fazla uyarlamalı, daha verimli hale gelmeli ve yeniliklere odaklanmalıyız.”

Kasper Rorsted gelecekteki iş başarılarında müşteriler ile yakın işbirliğinin, Henkel’in en büyük markalarının ve yenilikler ile gelişmekte olan ülke pazarlarında daha fazla yer edinmenin rol üstleneceğini söyledi. Henkel halen satışlarının yüzde 41’ini gelişmekte olan pazarlardan elde ediyor, 2012 yılı sonuna kadar bu oranın yüzde 45’e çıkarılması hedefleniyor.

“Sürdürülebilirlikte 2012 hedeflerimize 2010 yılında ulaştık”

Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted, Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisi ve hedefleri ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

“Sürdürülebilirlik konusunda belirlediğimiz 2012 hedeflerimize 2010 yılında ulaştık. Bu yıl içinde uzun vadeli sürdürülebilirlik stratejimizi daha da geliştirerek hayata geçirmeyi planlıyoruz. Değer zincirimiz boyunca işbirliklerini ve sürdürülebilir tüketimin teşvik edilmesini önümüzdeki yılların en önemli gündem maddeleri olarak görüyoruz.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.