Henkel’in yeni yönetim kurulu başkanı

Henkel yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Henkel’in 2008 Yıllık Genel Toplantısı’nın...

18.04.2008 - 10:58 | MediaCat

Henkel yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Henkel’in 2008 Yıllık Genel Toplantısı’nın sonucunda Kasper Rorsted oldu. Daha önceki Başkan Ulrich Lehner ise emeklilik yaşının gelmesi nedeniyle aynı tarihte görevinden ayrıldı. Mayıs 2000 tarihinde Başkanlığa atanmış olan Lehner, kısa bir süre ara vermekle birlikte 1981 yılından bu yana Henkel bünyesinde görev yapıyordu. Lehner, Hissedarlar Kurulu üyesi olması nedeniyle bundan sonra da Henkel ile ilişkisini devam ettirecek.

Henkel Yönetim Kurulu’nun yeni Başkanı Kasper Rorsted oldu. Henkel, 46 yaşındaki Danimarkalı Rorsted’in, Aralık 2006 döneminde Ulrich Lehner’in halefi olacağını açıklamıştı. Bu erken planlama sayesinde Henkel çalışanlarına, müşterilerine, iş ortaklarına ve katılımcılara sermaye piyasalarında sunduğu güvenlik sağlama başarısını devam ettirdi. Bu karar, tüm hisse sahipleri için ortak kültür alanlarında, insan yönetiminde ve sürdürülebilir iş geliştirmede yüksek düzeyde süreklilik anlamına geliyor.

Henkel’de gerek Hissedarlar Kurulu gerekse Denetim Kurulu Başkanı olan Albrecht Woeste görev süresi boyunca şirkete olağanüstü bir katkı sağlayan eski Başkan Lehner’e teşekkürünü şöyle ifade etti: “Ulrich Lehner Henkel’i uluslararası platformda ve verimlilik konusunda ileri götüren başlıca güç kaynağı idi. Bizim marka ve teknolojilere odaklanma şeklimize yeniden yön vererek Henkel’in başarılı ve sürekli gelişimi konusunda yönü o tayin etti”. Woeste, “Eminim Kasper Rorsted Henkel’in başarı hikayesine yeni bölümler eklemeye devam edecektir” dedi.

Nisan 2005’den beri Henkel’de çalışan Rorsted, şirketin Almanca konuşulan bölgeler dışından olan ilk Başkan’ı olma özelliği de taşıyor. Rosted aynı zamanda, Henkel’in yeni oluşturulan Yönetim Kurulu’nun da ilk Başkanı. Yıllık Genel Toplantı’nın ardından yürürlüğe giren yeni Henkel Management AG ve Henkel KGaA yegane münferiden sorumlu ortak olarak birleşti. Henkel KGaA bundan böyle Henkel AG & Co. KGaA adı altında işletilmeye devam edilecek. Henkel Management AG’nin Yönetim Kurulu – Prof. Dr. Lehner’in yerine geçen Kasper Rorsted’in dışında eski üyelerle devam edecek.

“Önümdeki görevleri sabırsızlıkla bekliyorum. Henkel güçlü ve iyi tanınan markalarıyla başarılı bir uluslararası kuruluştur“ diyen yeni Başkan Kasper Rorsted şöyle devam ediyor “Henkel’i başarıya taşıma işini devam ettirmenin görevim olduğunu görüyorum. Bu da farklı güçlerimizi sürekli ve daimi olarak arttırmamız anlamına geliyor. 2008’in başlıca odak konularından biri National Starch’tan satın alınan Yapıştırıcı ve Elektronik Malzemeler işinin entegrasyonu.”

Digital, Oracle, Compaq ve Hewlett Packard gibi firmalarda üst düzey yönetici pozisyonlarında başarılı bir kariyer geçmişine sahip olan Kasper Rorsted, Hewlett Packard’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini 40,000 çalışanı ve yıllık yaklaşık 20 milyar Euro’luk satış hacmi ile yönetmiş ve yürütmüştü. Kasper Rorsted Nisan 2005’de Henkel Yönetim Kurulu’na katıldığında İnsan Kaynakları, Satın alma, IT ve Altyapı Hizmetleri konularında sorumluluk üstlenmişti. Ocak 2007’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına atanan Rorsted ana dilinin haricinde İngilizce, Almanca ve İsveççe konuşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.