MediaCat

Henkel’den global inovasyon yarışması

Henkel, bu yıl Henkel İnovasyon Yarışması’nı başlatıyor. Yarışma, Henkel’in inovasyon çalışmalarına ek bir ivme kazandırmayı amaçlıyor. Firma,

Henkel’den global inovasyon yarışması

Henkel, bu yıl Henkel İnovasyon Yarışması’nı başlatıyor. Yarışma, Henkel’in inovasyon çalışmalarına ek bir ivme kazandırmayı amaçlıyor.

Firma, beklemede olan tescilli tasarım, faydalı model veya tescil etmek üzere başvuruda bulunulmuş fikri mülkiyet hakları ile de ilgileniyor. Kazanan yarışmacılar, para ödülünün yanı sıra, tescil etmek üzere başvuruda bulunulmuş fikri mülkiyet haklarının ticarileştirilmesi sürecinde Henkel’e katılma olanağı da elde ediyor.

Yarışmada tüm konseptlerin Henkel’in dört iş alanındaki portföyüyle uyum sağlaması gerekiyor: Çamaşır ve Ev Bakımı, Kozmetik ve Kişisel Bakım, Yapıştırıcılar, Mastik ve Yüzey İşlem Kimyasalları.

Katılımcılar, Henkel web sitesi www.innovation.henkel.com üzerindeki online formu doldurup gönderebiliyor veya alternatif olarak gerekli dokümanları istedikten sonra Henkel KGaA, ‘Henkel Innovation Trophy’, 40191 Düsseldorf, Almanya adresine yazılı başvurularını iletebiliyor.

Gönderilen her fikir Henkel içinden ve şirket dışından uzmanların oluşturduğu bir komite tarafından yenilikçilik ve sunduğu pazar fırsatları açısından ele alınacak. Komite değerlendirme aşamasında bu fikirlerin Henkel bünyesinde nasıl değerlendirilebileceğine de karar verecek.

Henkel, yarışma kampanyasında Alman Buluşçular Birliği (Deutscher Erfinderverband – DEV) ve ABD’deki Birleşik Buluşçular Birliği (United Inventors Association) gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapıyor. Yarışmaya başvuru ve kayıt işlemleri 15 Nisan 2007 tarihinde sona erecek.

2006 yılını İnovasyon Yılı ilan ederek, dünya çapındaki tüm çalışanlarını yeni ürünlerin geliştirilmesi konusunda bir seferberliğe çağıran Henkel, inovasyon alanında ar-ge çalışmalarının yanı sıra araştırma enstitüleri, üniversite ve benzeri kurumlarla işbirliği yapıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.