Helyum Bilişim Bakü’de bölge ofisi açmaya hazırlanıyor

Yeni markası Trend Micro ile tüm Türk Cumhuriyetleri'nde distribütör olan Helyum Bilişim; Türkiye bölge ofislerinden sonra, şimdi Bakü’de bir bölge ofisi açmaya hazırlanıyor.

08.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Yeni markası Trend Micro ile tüm Türk Cumhuriyetleri’nde distribütör olan Helyum Bilişim; Türkiye bölge ofislerinden sonra, şimdi Bakü’de bir bölge ofisi açmaya hazırlanıyor. Bölgede fizibilite çalışmaları yapmaya ve dağıtım kanallarını oluşturmaya başlayan Helyum Bilişim, ilk dağıtıcısını da belirledi: Kür Bilgisayar.

Helyum Bilişim 9 milyon nüfusa sahip olan ve gelir kaynaklarının çoğunu petrolden elde eden Azerbaycan’ı tercih sebeblerini şöyle açıklıyor: "Özellikle eğitime ağırlık veren Azerbaycan’da, 60’ın üzerinde üniversite bulunuyor ve eğitimde teknoloji kullanımına fazlasıyla önem veriliyor. Teknolojik olarak halkın bilinçlenmesi ve eğitimde tamamen teknolojik ürünlerin kullanılması konusunu devletin öncelikli işleri arasında sayan bölgede, ülke genelinde fiber optik kablolar döşenmeye başlandı. Yaklaşık olarak 1.2 milyon kişinin bilgisayar ve internet kullandığı düşünülüyor. Bölgede bir adet bilgisayar fabrikası mevcut ve sipariş üzerine üretim yapıyor, fabrikadaki ürünlerin çoğunu ise devlet alıyor."

Bölgede antivirus kullanıcıları bilgisayar kullanıcılarının %30’u kadar, bu oranı yükseltmek ve güvenlik çözümleriyle ilgili bilinçlenmenin arttırılması amacıyla İlk etapta Trend Micro güvenlik ürünleri üzerine yoğunlaşacak olan Helyum Bilişim’in bölgede gerçekleştireceği projelerin çoğu devlet tarafından yapılması kararlaştırılmış olan projelerden oluşuyor. Firma, güvenlik çözüm projeleri dışında, üniversitelerde “her öğrenciye bir PC” kampanyasına dahil olacak ve üniversitenin network projesi, sistem kurulumu, yapının güvenli hale getirilmesi için gerekli ürünlerin tespiti ve konumlandırılması için de çalışmalar yapacak. Bütün bu çalışmalar ile ilgili Azerbaycan İletişim ve Enformasyon, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanlıkları, üniversite rektörleri ve önde gelen şirket yöneticileri ile görüşmelerini tamamlayan Helyum Bilişim, önümüzdeki günlerde daha çok adından bahsettireceğe benziyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.