MediaCat

Hello Avatar MediaCat kitaplarında

Sanatçı ve akademisyen Beth Coleman, iletişim dünyasının sadece durumunu tahlil etmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğiyle ilgili yeni tezlerini ortaya koyuyor.

Hello Avatar MediaCat kitaplarında

Sanatçı ve akademisyen Beth Coleman, Massachusetts Institute of Technology’de görsel medya dersleri veriyor ve yazdığı kitaplarla yeni medya düzeninin toplumsal yansımalarını inceliyor.

Dijital Neslin Yükselişi üzerine yazdığı Hello Avatar’da işte bu eserlerinden biri. Coleman, iletişim dünyasının sadece durumunu tahlil etmekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğiyle ilgili yeni tezlerini ortaya koyuyor. Bu yönde kendi oluşturduğu x-gerçeklik kavramıyla tanıştırıyor bizi. Biz, hem okuyucular hem de dijital neslin birer –zorunlu- üyesi olarak aslında onun tanımladığı bu x-gerçeklik dünyasının birer temsiliyiz.

İnsanlar artık kodlarla tanımlanmış gerçekliklere aitler. Gerçeklik artık yalnızca dokunduğumuz ya da somut olarak hissedebildiğimiz materyaller de değil elbette. Facebook, Twitter ya da kişisel bloğunuzdaki avatarınız neyse siz de dünya için O’sunuz.  Görsellik eşittir gerçeklik çağı demek istiyor kısacası Coleman, x-gerçeklik kavramıyla…

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.