MediaCat

Heineken uçak yolcularını cesur olmaya çağırıyor

Hollandalı dev sıra dışı kampanyalarına devam ediyor.

Heineken uçak yolcularını cesur olmaya çağırıyor

Heineken artık kendisiyle özdeş hale gelen ‘maceracı ruh’un peşinde kampanyalarına devam ediyor. Geçen ay W+K Amsterdam ekibince hazırlanan ‘Dropped’ adlı reklam serisinde 4 kişi dünyanın ücra köşelerine gidiyor ve maceralarını kayıt altına alıyordu. Bu kampanyadan hareketle Heineken geçtiğimiz hafta JFK havaalanında yeni ve bir o kadar uçuk bir kampanyaya daha imza attı.

‘Departure Roulette’ adı verilen yeni kampanyayla Heineken havaalanına yerleştirilmiş olan kırmızı bir tuşla yolcuların tüm planlarını alt üst ediyor. Yeterince cesur olan yolculardan tuşa basanlar hâlihazırda sahip oldukları biletleri yakıp Heineken’in belirlediği ülkeye/şehre gidiyor.

Heineken uçak yolcularını cesur olmaya çağırıyor

Geçtiğimiz Salı günü Venedik’e gitmek için havaalanına gelen ancak kendini ‘Departure Roulette’in heyecanına kaptıran bir adam Venedik yerine Kıbrıs’a gitmek zorunda kalmış. Masrafları için 2000 dolar verilen adama bir de iki günlük otel odası ayarlanmış.

Heineken bu maceraya katılan birçok ismin yer aldığı bir videoyu önümüzdeki hafta içinde paylaşacak. Son dönemde gerçekleştirdiği tüm kampanyalarda olduğu gibi Hollandalı burada da epey konuşulacak gibi görünüyor. Aşağıda markanın ‘Voyage’ isimli kampanyası için daha önce yayınladığı tanıtım filmini bulabilirsiniz.

Kaynak: Adweek ve PSFK

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.