MediaCat

HBO’dan özel anneler için özel kartpostallar

HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü’nü kutluyor.

HBO’dan özel anneler için özel kartpostallar

Anneler Günü’ne sayılı gün kala, pek çok marka, dünya genelinde kadınlara atfedilen en kıymetli sıfatlardan biri olan anneliği onurlandıran iletişim çalışmalarını hedef kitleleriyle paylaşmaya başladı.

Popüler kültür annelik mefhumuna ve mükemmel annelere methiyeler düzedursun, ABD menşeli HBO, tartışmalı annelikler ve olmayan annelere dair yürek ısıtan bir çalışmayla karşımızda. En beğenilen beş yapımında yer alan -ve bazıları anne dahi olmayan- altı kadının Anneler Günü’nü kutlayan altı kartpostal hazırlayan HBO’nun bu özel projesinde yer alan eserler 9 Mayıs itibarıyla New York, Bryant Park’taki HBO mağazasının yanı sıra New York ve Los Angeles civarında belirlenmiş bölgelerde sergilenecek.

Game of Thrones dizisinden Cersei Lannister ve Daenerys Targaryen, Girls dizisinden Hannah Horvath, Westworld’den Maeve Millay, The Sopranos’tan Carmela Soprano ve Insecure’den Molly Carter karakterlerinin kartpostallarından oluşan proje Wieden + Kennedy New York imzası taşıyor.

HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.
Game of Thrones, Cersei Lannister (İllüstratör: Ignasi Monreal)
HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.
Game of Thrones, Daenerys Targaryen (İllüstratör: Ignasi Monreal)
HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.
The Sopranos, Carmela Soprano (İllüstratör: Førtifem)
HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.
Westworld, Maeve Millay (İllüstratör: Hsiao Ron Cheng)
HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.
Girls, Hannah Horvath (İllüstratör: Robin Eisenberg)
HBO en sevilen yapımlarındaki eşsiz kadınların Anneler Günü'nü kutluyor.

Insecure, Molly Carter (İllüstratör: Shyama Golden)

Wieden + Kennedy New York Art Direktörü Rose Sacktor ve Reklam Yazarı Michelle Lamont, projeyi şu sözlerle açıklıyor:

“Fikir, HBO için daha önce yaptığımız Inspiration Room projesindekiyle aynı içgörüden ortaya çıktı. HBO, kendisini çetrefilli kadınların hikâyelerini anlatmaya ve özgün kadın deneyimlerini yansıtmaya adamış bir network. Ve annelik de bu deneyimlerden biri.

“HBO’nun anneleri gerçekçi ve özgün çünkü mükemmellikten uzaklar. Her biri, klişelerin ötesine geçen ilgi alanları ve eşsiz kişilikleriyle nev-i şahsına münhasır karakterler. ‘Mükemmel’ annelik imgesinin sıklıkla kutlanıyor gibi gözüktüğü Anneler Günü’nde bu ikonik karakterleri onurlandırmanın eğlenceli ve doğru bir hareket olacağını hissettik.

“Alelade kartpostallardan çok daha farklı bir şey ürettik. HBO’nun en unutulmaz annelerinin hikâyesini anlatan mesajları yazarken ilhamımızı onların kişiliklerinden aldık.”

İllüstratör seçiminde her karakterin ve her dizinin özünü yakalamayı hedeflediklerini ve insanların, hazırlanan illüstrasyonlarda kendi annelerinden (ve hayatlarındaki annelerden) izler bulmalarını umduklarını söyleyen Sacktor ve Lamont, her bir karakter için yapılan illüstratör seçimlerini şöyle gerekçelendiriyor:

  • Game of Thrones’tan Daenerys ve Cersei için Ignasi Monreal ile çalıştık. Daha önce Gucci için illüstrasyonlar hazırlayan Monreal’i, eserlerinde sıklıkla orta çağ döneminden ve fantastik öğelere yer verdiği için tercih ettik.
  • Westworld’den Maeve için Hsiao-Ron Cheng’i seçtik. Cheng’in yumuşak ve ruhani tarzı Maeve’nin ardında bırakmaya çalıştığı “robotik” yaşam için mükemmel bir set teşkil ediyor.
  • Robin Eisenberg’ün pop art çalışmasının, Girls’den Hannah Horvath için yeterince modern bir çalışma olduğunu düşündük.
  • Fransa menşeli ikili Førtifem, Carmela Soprano için katolik esintili “kitsch” bir illüstrasyon hazırladılar.
  • Shyama Golden, Insecure dizisinden -“çocuğu” kariyeri olan- avukat Molly’yi onurlandırmak için zekice ve güzel bir illüstrasyon hazırladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.