“Hayata Artı” başvuruları başladı

Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) tarafından yürütülen "Hayata Artı" Gençlik Programı'nın 2011 – 2012 dönemi ön başvuruları başladı.

28.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) tarafından yürütülen "Hayata Artı" Gençlik Programı’nın 2011 – 2012 dönemi ön başvuruları başladı.

18 – 30 yaş arasındaki gençlerin www.hayataarti.org web sitesi üzerinden yapabileceği proje başvurularının, orman ve su kaynakları konularından en az birine odaklanması, özgün, yaratıcı ve sürdürülebilir bir proje fikrine sahip olması gerekiyor. Proje başvuruları bir sivil toplum kuruluşu ile yapılabiliyor ve projelerin üniversite, kamu kuruluşları ve yerel yönetim işbirliklerini kapsaması büyük önem taşıyor. Ön başvuru süresi 6 Haziran 2011 tarihine kadar devam ediyor.

Bugüne kadar 34 ilde 52 proje hayata geçirildi

2005 yılında oluşturulan "Hayata Artı" Gençlik Programı kapsamında bugüne kadar, Trabzon, Kocaeli, Kırklareli, Van, Mardin, Siirt, İstanbul, Mersin, Bursa, Adana, Konya, Kahramanmaraş, Batman, İzmir, Mersin, Bitlis, Hakkâri, Şırnak, Çankırı, Ankara, Amasya, Erzurum, Manisa, Balıkesir, Antalya, Kırşehir, Uşak, Kütahya, Muğla, Isparta, Artvin, Diyarbakır, Hatay, Elazığ olmak üzere 34 ilde toplam 52 proje hayata geçirildi.

Ön elemeyi geçen projeler “Hayata Artı” buluşmasına davet ediliyor

Türkiye’nin dört bir tarafından yapılan başvurular sırasında, proje fikrinin kısa ve özlü biçimde anlatılması bekleniyor. Teknik kurul tarafından değerlendirilen proje başvuruları arasından başarılı bulunan fikirlerin sahipleri “Hayata Artı" Buluşması’na davet ediliyor. Bir hafta süren bu çalışmalarda gençler bir araya gelerek projelerini atölye çalışmalarında diğer gençler ve uzmanlarla birlikte geliştiriyor. Gençler atölye çalışmalarında elde ettikleri bilgi ve yeni fikirlerle hazırladıkları proje önerileri ile ana başvurularını yapıyorlar. Ana başvuruların seçici kurul tarafından değerlendirilmesinin ardından desteklenecek projeler belirleniyor. Projeler kapsamına göre 5 ile 50 bin dolarlık maddi destek alıyorlar.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.