MediaCat

‘Hayat Bir Susuz Bir Sensiz Olmaz’

Sırmagrup bu yıl da aşk ve suyu bir araya getirdi ve 14 Şubat’a özel hazırlanan ‘Sırma Exclusive Sevgililer Günü Koleksiyonu’ raflardaki yerini aldı.

‘Hayat Bir Susuz Bir Sensiz Olmaz’

Sırmagrup bu yıl da aşk ve suyu bir araya getirdi ve 14 Şubat’a özel hazırlanan ‘Sırma Exclusive Sevgililer Günü Koleksiyonu’ raflardaki yerini aldı. Sırmagrup Pazarlama ekibi Görkem Zeynep Boz, Kaan Taştemel ve Yalkın Yalın’a beş farklı tasarımdan oluşan koleksiyonun ortaya nasıl çıktığını, aşk ve suyu nasıl bağdaştırdıklarını sorduk.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Exclusive koleksiyon hazırlama fikri nasıl çıktı?

Kaan Taştemel: Türkiye’nin lider su ve maden suyu üreticisi Sırmagrup olarak dünya trendlerini yakından takip eden bir firmayız. Markamızın yenilikçi ve daima tüketici ihtiyaçlarını ön planda tutan duruşu ile ‘Love Mark’ olmak adına emin adımlarla ilerliyoruz.

Cam şişe su ürünler; son dönemlerde yükselen bir trend oldu. Özellikle lüks A / A plus restoranlarda, horeca kanalı noktalarında cam şişe su ürünleri ‘masa üstü içeceği’ olması nedeniyle rağbet görüyor. Cam şişe ambalajlı su ürünleri, toplumdaki tüketim alışkanlıklarının/eğilimlerinin değişmesiyle birlikte keyif içeceği olarak diğer su ambalajlarından farklılık gösteriyor.

2011 yılında pazardaki bu beklentiye karşılık vermek amacıyla Sırma Exclusive cam şişe serimizi tüketicilerimiz ile buluşturduk. Kısa zaman içerisinde A / A plus hedef kitle noktasında da pazar lideri konumuna yükseldik. Tüketicilerimiz ile aramızdaki duygusal bağı daha da güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz limited edition serilerimizden ilkini 2012 yeni yılına özel olarak ‘Sırma Exclusive 2012’ adıyla piyasaya çıkardık. Yılın en romantik günü olan 14 Şubat’a özel ‘Sırma Exclusive Sevgililer Günü Koleksiyonu’muzun geçen seneki tasarımı, kırmızı şişesi ile kalpler ve aşk melekleri figürü ile gerçekleştirildi. Bu yıl ise beş farklı tasarım ile koleksiyon hazırlayarak tüketicilerimize anlamlı bir sürpriz yapmak istedik.

Aşk ve su nasıl bağdaştırıldı?

Görkem Zeynep Boz: Yaşamın iki kaynağı aşk ve su. Sırmagrup olarak hayatın bu iki doğal ve vazgeçilmez kaynağını Sırma Exclusive şişelerimizde buluşturarak yılın en romantik günü Sevgililer Günü’nde tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Tasarımlarımızda sevginin, aşkın rengi kırmızı ön plana çıkıyor. Bu seneki koleksiyonumuzda ‘Aşk Deyince Akan Sular Durur’, ‘Hayat Bir Susuz Bir Sensiz Olmaz’ gibi birbirinden anlamlı mottolara sahip olan Sırma Exclusive, 14 Şubat şişelerinin iki konsepti için 750 ml ve 330 ml, üç konsepti için ise 750 ml olacak şekilde üretim yapıldı.

Kaan Taştemel - Görkem Zeynep Boz - Yalkın Yalın
Kaan Taştemel - Görkem Zeynep Boz - Yalkın Yalın

Kampanya dönemi Sırma suyun satışlarında nasıl etkili oluyor?

Kaan Taştemel: Tasarımın satın alma kararındaki etkisi yadsınamaz bir gerçek. Sırmagrup olarak Exclusive maden suyu ve su şişelerimizin tasarımı da rakipleri arasından bu anlamda sıyrılmayı başardı. Özel günlere yönelik hazırladığımız limited edition serilerimiz tüketicilerimiz ile aramızdaki marka sadakatini güçlendirme konusunda önemli bir rol oynuyor. Sırmagrup olarak sunduğumuz güven ve lezzetin yanı sıra yeni ürünlerimiz/serilerimiz ile de öncelikli olarak tercih sebebi oluyoruz ve dağıtım gücümüzle de hızla yaygınlaşmaya devam ediyoruz.

Nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Görkem Zeynep Boz: Ürünlerimizin tasarımları, tüketicilerimiz ve tasarım dünyası tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. Hatta cam su şişe tasarımlarımız ulusal ve global platformda birçok ödülün de sahibi oldu. Türkiye’nin en önemli endüstriyel tasarım etkinliklerinden birisi olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde ‘Üstün Tasarım’ kategorisinde ödül kazanan Sırmagrup; eş zamanlı olarak uluslararası platformlarda da Dünya Ambalaj Örgütü’nün düzenlediği World Star Tasarım Yarışması’nda WPO ‘İçecek Kategorisi – En İyi Tasarım’ ödülüne layık görülerek bu kapsamda güçlü marka algısını taçlandırmış oldu. Ürün tasarımlarımızın beğenilmesi ayrıca WOM (word of mouth) etkisi yaratarak sosyal medyada da geniş yer buldu. Buna ek olarak tüketicilerimizin yanı sıra koleksiyonerler de Sırma Exclusive markasının limited edition serilerini büyük bir heyecanla bekleyerek takip ediyorlar.

 

Selin Babacan

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.