Hayal kırıklıklarınıza bir şans verin yeter

Birleşik krallık menşeli hazır hamburger markasından olumsuz görüşleri tersine çevirmeyi hedefleyen kampanya.

06.10.2020 - 14:03 | Arzu Nilay Kocasu

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren hazır hamburger markası Rustlers, tüketicilerden aldığı hayli kötü yorumların gölge düşürdüğü itibarını bir nebze de olsa aydınlatabilmek için yeni bir kampanyaya imza attı.

Bazen, insanları hayal kırıklığına uğratan durumların beklenmedik ve hoş sonuçlara vesile olabileceğini söyleyen ve herkesi hayal kırıklıklarına bir şans vererek işlerin nereye gideceğini görmeye davet eden markanın yayınladığı reklamlar Droga5 Londra imzası taşıyor.

Kampanya hakkında konuşan Droga5 Londra CCO’su David Kolbusz “Rustlers yeni kampanyasıyla marka algısındaki sorunlara odaklanarak korkusuz bir marka olduğunu bir kere daha ispat ediyor. Tüketicilerin bu samimiyeti takdir edeceklerini ve markaya hak ettiği şansı vereceklerini umuyoruz” açıklamasında bulunurken, Droga5 Lonra Kreatif Direktörü Ed Redgrave şu sözleri söylüyor:

“Neredeyse her şeyin beklenenden kötü gittiği bir yılda aslında iyiye giden bir şeyi kutlamak önemli. Mesela Rustlers hamburgerlerinin yüzde 100 Britanya ve İrlanda sığırından üretilmesi gibi bir şeyi. Bu, gerçekten de, bir hazır hamburger markası için sahip olabileceğiniz en iyi senaryo. Ve yıl 2020.”

Rustlers Pazarlama Kontrolörü Elaine Rothballer’ın ise konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Rustlers’ın marka amacını, tonunu ve konumlandırmasını yeniden tanımlamak için Droga5 Londra ile dirsek temasında bulunduk. Çalışmalarımız bizi Rustlers hamburgerlerinin gerçekten de düşündüğünüzden daha iyi olduğu yönündeki güçlü ve gerçek içgörüye sahip bu yeni kampanyayı geliştirmeye yöneltti.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Rustlers
  • Reklam Ajansı: Droga5 Londra
  • Yönetmen: Jeff Low
Kaynak: More About Advertising

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.