Hamile rahibeye yasak

Antonio Federici firmasının İngiltere'de yayımlanan "insanı baştan çıkaran yasaklı İtalyan dondurması" ...

15.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Antonio Federici firmasının İngiltere’de yayımlanan "insanı baştan çıkaran yasaklı İtalyan dondurması" reklamı yasaklandı.

Elinde kaşıkla ayakta dondurma yiyen hamile rahibe karakteri nedeniyle tepki alan reklam Katolik dünyasını ayağa kaldırmıştı. Firmanın diğer bir ilanında da iki gay rahip öpüşmek üzereyken gösteriliyor. Bu ilan için de incelemenin sürdüğü bildiriliyor.

Antonio Federici İtalyan dondurması kutusundan dondurma yiyen hamile rahibenin resmi yanında “masumca yaratılmış” ve ellerinde yine Antonio Federici İtalyan dondurması tutan rahip cüppeleri içindeki iki erkeğin neredeyse dudaktan öpüşen fotoğrafının yanında “tükürük salgılamaya inanıyoruz” yazması tepki çekmişti.

Yaratıcı yönetmen Matt O’Connor eğer reklamlar geri çekilirse firmanın büyük para kaybedeceğini ve bu durumda yasal yollara başvurabileceğini söylemişti. Firmanın şimdi nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

cnnturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.