Haluk Erkmen’den ikon tasarım stüdyosu

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen tarafından kurulan Puck Design Studio, firma ve markalar için özel olarak hazırladığı karakterleri merchandise ürünlerine ve filmlerine taşıyor

05.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen tarafından kurulan Puck Design Studio, firma ve markalar için özel olarak hazırladığı karakterleri merchandise ürünlerine ve filmlerine taşıyor.

“Herkesin bir karakteri olmalı!” sloganıyla yola çıkarak Puck Design Studio’yu kuran Erkmen, bugün yakından tanıdığımız ve sempati duyduğumuz karakterlere hayat vermiş; yurtiçi ve yurtdışında 80’in üzerinde reklam, tasarım ve illüstrasyon ödülüne layık görülmüş.

Son yıllarda bütün dünyada belli başlı markalar, logolarını yanı sıra kendileriyle bütünleşebilecek karakter tasarımları da kullanmaya özen gösteriyorlar. Haluk Erkmen’e göre; bir markanın kimliğini ortaya koymanın en iyi yollarından biri, o markayı temsil edebilecek bir karakterin hazırlanması. Erkmen, reklamlarda sık karşılaştığımız ‘celebrity” anlayışının artık orijinal olarak yaratılmış karakterlere uygulandığını ve böylelikle, hem farklılaşmanın hem de akılda kalıcılığın daha kolay sağlanabildiğini belirtiyor.

Karakterlerin 3D modelleme ile yaratıldığı Puck Design Studio’da “yaratmak” ve “yaşatmak” sözcükleri aynı anlamda kullanılıyor. Her yaratılan karakterin bir yaşam projesi olduğunu söyleyen Haluk Erkmen, “Karakterleri yalnız yaratmakla kalmıyor, merchandising ürünlerini, filmlerini de hazırlayarak onların çeşitli şekillerde hayatın içinde olmasını sağlıyoruz. Karakterin ve kurum kimliğinin akılda kalıcılığı bu şekilde sağlanıyor. Yaratıcı ekibinde yer aldığım ve bugün herkesin tanıdığı Yapı Kredi Bankası “Vadaa” karakteri, iyi hazırlanmış bir karakterin marka kimliğini ne kadar ön plana taşıdığının en iyi göstergelerinden biri…” diyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.