Halkbank’tan KOBİ’lere 100 milyon Euro kaynak

Halkbank, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) ile 100 milyon Euro tutarında yeni bir kaynak için protokol imzaladı.

02.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Halkbank, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) ile 100 milyon Euro tutarında yeni bir kaynak için protokol imzaladı. Üç yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere sekiz yıl vadeyle temin edilen kaynak, üretim, verimlilik ve istihdamın artırılması ve korunmasına yönelik olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılacak yatırımların finansmanı için KOBİ’lere kredi olarak kullandırılacak. Protokolle birlikte Halkbank’ın bugüne kadar reel sektörün finansmanı için uluslararası kuruluşlardan sağladığı uzun kaynakların toplam miktarı 1,5 milyar Euro’ya ulaştı.

Halkbank’ın AKKB’den sağladığı ve KOBİ’lere kredi olarak kullandıracağı kaynaktan en fazla 249 çalışana sahip, yıllık cirosu 50 milyon Euro’yu, aktif büyüklüğü ise 43 milyon Euro’yu aşmayan firmalar yararlanabilecek.

Kredi programı esas itibariyle yatırımların finansmanı amacıyla sağlanmakla birlikte çalışan sayısı 50’den az ve yıllık cirosu ya da aktif büyüklüğü 10 milyon Euro’nun altında olan KOBİ’ler için 50 bin Euro’ya kadar işletme kredisi imkanı sunulacak.  

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan protokolle ilgil şunları ifade etti:

“Üreten Türkiye’ye ve KOBİ’lere yönelik finansal desteğini çeşitlendirme arayışını daima sürdüren Bankamız, bugüne dek pek çok uluslararası finans kuruluşuyla işbirliği yaptı. Bu işbirlikleri sayesinde KOBİ’lere kredi olarak kullandırmak üzere uzun vadeli ve uygun koşullu kaynaklar sağladı. Halkbank olarak önümüzdeki dönemde de Üreten Türkiye’nin en büyük destekçisi olacağız. KOBİ’lere sağladığımız bu yatırım finansmanıyla ülkemize yeni istihdam alanları yaratacak yatırımları destekleyeceğiz. Bugün AKKB ile olan mevcut işbirliğimizi kredi hacmindeki artış ile pekiştirerek Türkiye’deki KOBİ’lerin yatırımlarının finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmek için güç birliğine gittik. Bu birlikteliğin reel sektörün gerçekleştireceği atılımlara destek ve motivasyon sunmasını umut ediyoruz.”

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.