Halk TV’ye reklam veren Opel sosyal medyada ilgi odağı oldu

İzleyiciler markanın kampanyasını #halkinopeli etiketi ile Twitter'a taşıdı.

24.10.2013 - 15:12 | MediaCat

Opel televizyon kampanyasını #halkinopeli etiketi ile Twitter'a taşıdı.

Lansman kampanyasında Gezi Parkı protestoları sırasında dikkatleri üzerine çeken Halk TV‘yi de medya planına dâhil eden Opel, yürüttüğü kampanya ile Twitter‘da da konuşuldu.

Televizyon izleme ölçüm araştırmasının yanı sıra internet araştırmaları konusunda da hizmet veren SBT, Twitter’da Opel’le ilgili paylaşılan tweetleri analiz etti. Firmanın analizinden öne çıkan detaylar şöyle:

  • Halk TV’ye reklam veren ilk kurumsal marka olan Opel’le ilgili atılan tweetler, reklamın yayınlandığı zaman diliminde özellikle 22:00-23:00 saatleri arasında en yüksek noktaya ulaştı.
  • Konuyla ilgili olarak en fazla kullanılan kelime ve etiketler; #halktv, #opel, #halkinopeli, #bundansonrakiarabamopelolacak ve #direnopel oldu. Halk TV'ye reklam veren Opel sosyal medyada ilgi odağı oldu
  • #bundansonrakiarabamopelolacak etiketi ile 2.210 tekil kullanıcı tarafından 4.511 tweet, #halkinopeli etiketiyle 2.024 tekil kullanıcı tarafından 3.163 tweet, #opel etiketiyle 176 tekil kullanıcı tarafından 250 tweet ve #direnopel etiketiyle 52 tekil kullanıcı tarafından 72 tweet atıldı.
  • #halktv etiketi ile kullanıcılar Twitter’da toplam 341 tweet attı. #halktv hasthagi ile birlikte kullanılan tweetlerin içerisinde kullanılan en populer etiketler; #halktv, #bundansonrakiarabamopelolacak, #halkinopeli ve #opel oldu.
  • Twitter kullanıcıları #bundansonrakiarabamopelolacak etiketi ile toplam 3.548 tweet attı. Halk TV'ye reklam veren Opel sosyal medyada ilgi odağı oldu
  • #bundansonrakiarabamopelolacak etiketi ile birlikte en fazla kullanılan etiketler #halkinopeli ve #halkv oldu.

Fotoğraf: @sdkkrky

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.