Halk Bankası’ndan kurumsal sosyal sorumluluk seminerleri

Halk Bankası, KOBİ’lerin gelişimini desteklemek ve kurumsal sosyal ve

10.01.2007 - 10:13 | MediaCat

Halk Bankası, KOBİ’lerin gelişimini desteklemek ve kurumsal sosyal ve çevresel sorumluluk bilincini artırmak amacıyla bir dizi seminer gerçekleştirdi.

Halk Bankası’nın ilgili illerde bulunan şube müdürleri, müşteri ilişkileri yöneticileri, bölge koordinatörleri ile KOBİ temsilcilerinin katıldığı seminerler dizisi İstanbul, Ankara, İzmir, Adana başta olmak üzere 12 ilde düzenlendi. Toplam 75 saat süren seminerlere yaklaşık 450 kişi katıldı.

Halk Bankası’nın geçtiğimiz Nisan ayında Fransız Kalkınma Ajansı (FKA) ile imzaladığı 50.000.000€ değerindeki protokol çerçevesinde düzenlenen seminerlerin amacı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılacak yatırımlara destek vermek.

Seminerlerde kurumsal sosyal sorumluluk şirketlerin sosyal ve çevresel kaygıları, iş akışlarına ve tüm paydaşları ile ilişkilerine gönüllü olarak dâhil ettikleri bir kavram olarak ele alındı. Buradan yola çıkılarak işletmelerin ekonomik faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda çalışanlarına, çevreye ve topluma olumlu yönde katkı sağlamaları gerekliliği anlatıldı.

Seminer dizisinde, KSS kavramının ekonomik hayatta yer alan tüm sektörleri yakından ilgilendirdiği dünyadaki istatistiklerle açıklandı. Türkiye gündemine yakın tarihte girmiş olan Kurumsal Sosyal Sorumluluk kavramının Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan KOBİ’lerde farkındalık yaratılması açısından büyük önem taşıdığının altı çizildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.