Güzel Sanatlar ajansın en’lerini seçti

Ajans çalışanları yoğun tempoları içinde kendilerini eğlendirmek için neler yapıyor?

19.09.2013 - 17:24 | Muzaffer Kurt

Birbirinden yaratıcı fikirlere imza atan reklam ajansı çalışanları bu yoğun tempoları içinde kendilerini eğlendirmek için neler yapıyor? Bu soruyu bizzat ajanslara sorduk.

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi her yıl düzenlediği “Ajansın En’leri” yarışmasıyla ajans çalışanlarının kendi eğlencelerini yaratma konusunda baya iddialı gözüküyor.

Ajansın En’leri yarışmasında her yıl ajans içerisinde yapılan oylamayla Ajansın En Çalışkanı, Ajansın En Uykucusu, Ajansun En Çilekişi gibi en uç karakterleri seçiliyor. Dijital ortamın da dahil olduğu bir oylama sistemi ile yaklaşık 30 kadar kategoride Ajansın En’leri belirleniyor. Ajans çalışanları istedikleri kategoriye adaylıklarını koyuyor ve seçim gününe kadar neden kendilerinin kazanması gerektiğiyle ilgili çeşitli yaratıcı seçim kampanyalarına imza atıyorlar. Kimi poster hazırlarken kimi kısa film çekiyor. Yapılan kampanyalardan belki de en ilginç olanı Ajansın En Çalışkanı kategorisinde iki aday arasında yaşanıyor. Biri bütün ajans çalışanlarını tek tek ziyaret ederek bir paket makarna hediye ediyor bunun üzerine ertesi gün diğer aday olan ajans çalışanı ‘asıl çalışkan öyle olunmaz böyle olur’ dercesine tek tek bütün makarnaları toplayıp bütün arkadaşlarına makarna pişiriyor.

Bütün kampanya sürecinden sonra reklam ajansının bahçesinde bütün çalışanların katıldığı bir partide kazananlar açıklanıyor ve ödüller sahipleriyle buluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.