Gürkal Aylan’ın anısına

2009 yılının başında kaybettiğimiz reklam ustası Gürkal Aylan’ın hazırlıklarına başladığı...

26.11.2010 - 00:00 | MediaCat

2009 yılının başında kaybettiğimiz reklam ustası Gürkal Aylan’ın hazırlıklarına başladığı ancak yayımlayamadığı ‘Sözcüklerle Dansedenler’ kitabı, Oğuzhan Akay ve Sina Akyol’un editörlüğünde MediaCat tarafından yayımlandı. ‘Reklamcı Şairler – Şair Reklamcılar’  alt başlığını taşıyan ve sektörde yıllarca yaratıcı görevler üstelenen şair reklamcıların kendi kalemlerinden kısa hayat hikayeleri ile şiirlerinin yer aldığı kitabın yayımlanması vesilesiyle dün (25 Kasım 2010) Reklamcılar Derneği’nde (RD) bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Aralarında Ersin Salman, Nazar Büyüm gibi reklam dünyamızın usta isimleri, RD Başkanı Yiğit Şardan, RD Asbaşkanı Aytül Özkan, RD Genel Müdürü Ayşegül Molu gibi sektörün çeşitli önemli isimlerinin katıldığı toplantıda MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan ve kitabın editörlerinden biri olan şair reklamcı Oğuzhan Akay da hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını Aytül Özkan yaptı.  Kitapta yer alan Ersin Salman şiirlerinden birini okuyan Aytül Özkan’ın ardından söz alan MediaCat Genel yayın Yönetmeni Pelin Özkan ‘The Hidden Persuaders’ kitabının Türkçe’ye kazandırılması vesilesiyle tanıştığı Gürkal Aylan’a ilişkin anılarını aktardı. Aylan ‘şair reklamcılar’ projesini kendisiyle ilk paylaştığında ona böyle bir kitabı memnuiyetle basmak istediğini ifade ettiğini aktaran Özkan, kitapta yer alan şair reklamcılardan izin alma süreçlerinin uzaması sonucu kitap Aylan hayattayken basılamadığı için çok hayıflandığını, nihayet şimdi yayımlandığı için ise büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Özkan konuşmasının sonunda, kitaptan elde edilen gelirin AdSchool vasıtasıyla bir ‘Gürkal Aylan öğrenci bursuna’ dönüştürüleceğinin haberini de verdi.

Toplantıda son sözü alan kitabın editörü Oğuzhan Akay, yıllarca birlikte reklamcılık yaptığı Gürkal Aylan’ı büyük nezaketi ve hassasiyeti nedeniyle ‘reklamcılığımızın lordu’ diye niteledi ve kısa konuşmasını “Ölülerimizi bilelim ki diri kalalım” sözleriyle tamamladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.