Günün reklamı Volkswagen’’dan

Reklam kısaca, “Volkswagen Jetta’nın anahtarsız teknolojisiyle – ve elbette üstün Alman teknolojisiyle – her şeyi cebinizden, cüzdanınızdan veya herhangi bir yerden kontrol edebilirsiniz.” diyor.

06.09.2012 - 00:00 | MediaCat

Reklam kısaca, “Volkswagen Jetta’nın anahtarsız teknolojisiyle – ve elbette üstün Alman teknolojisiyle –  her şeyi cebinizden, cüzdanınızdan veya herhangi bir yerden kontrol edebilirsiniz.” diyor.

Aslına bakarsanız, reklamın tüm dediği bundan ibaret. Yönetmen Noam Murro, firmanın anlatmak istediğini olabildiğince sade bir şekilde ele almış. Reklamda “Volkswagen!” diye bağıran herhangi bir ifade biçimi yer almıyor.

“Kötü köpek – iyi Volkswagen”, sahibine suçlu bir bakış atan ve boynuna o anahtarlı kayışı nasıl geçirdiğini bilemediğimiz köpekle, yine sahibine anahtarsız içeri girip sürüş imkânı sağlayan otomobilin “sorun yaratan – çözüm sunan” tezatlığıyla başlayıp gelişerek sona eriyor.

Geriye “sahibe” soracak tek şey kalıyor: Yedek anahtarınız yok muydu?

Ama günün reklamının değerlendirmesini bu şekilde sonlandırmayalım: Köpeğin ve hemen ardından sahibinin yüzündeki ifade, bu kısa ve basit anlatıma renk katmış. Ayrıca Johnny Cash’in “Dirty Old Egg-Suckin’ Dog” adlı parçası da reklama cuk oturmuş.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.