Güneş Kral aramızda

XIV. Louis, fikirlerini ve sesini merak edenlerin sorularını bekliyor.

24.04.2018 - 14:42 | Arzu Nilay Kocasu

Güneş Kral aramızda

1667 yılında, 28 yaşındaki XIV. Louis’nin Versailles şatosunu inşa etme hikâyesini konu alan Versailles dizisi, üçüncü sezonuyla ekranlardaki yerini aldı. Dizinin yeni sezonu şerefine sevenlerini XIV. Louis ile buluşturmak isteyen Canal + ise reklam ajansı BETC Paris ve ses sentezleme alanında faaliyet gösteren Voxygen işbirliğiyle meşakkatli bir işbirliğine imza attı: Güneş Kral’ı diriltmek.

XIV. Louis’nin ses tellerinin uzunluğunu hesaplamak için, kralın 1647-1711 yıllarındaki sağlık durumuna dair bilgilerin yer aldığı Journal de la Santé du Roi Louis XIV isimli kitaptan Güneş Kral’ın fiziksel görünümüne dair ihtiyaç duydukları detayları edinen ekip, ulaştığı bilgileri derleyerek kralın 60’larındayken sahip olduğu sesi elde etti.

300 yılı aşkın bir sürenin ardından sesine yeniden kavuşan XIV. Louis’nin 21’inci yüzyıl dünyası ve Versailles dizisi hakkındaki görüşlerini merak edenler, Güneş Kral ile #AudienceAuRoi etiketi aracılığıyla iletişim kurabilirler.

KÜNYE

  • Reklamveren: Canal +
  • Reklam Ajansı: BETC Paris
Kaynak: Infopresse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.