MediaCat

Güneş doğduğu sürece

Depremin yaralarını sarmaya çalışan Fas, uluslararası turistlere Marakeş’in ışığından hiçbir şey kaybetmediğini gösteriyor.

Bu yıl bizimle birlikte depremden yüreği yanan ülkelerden biri de Fas’tı. 8 Eylül tarihinde merkez üssü başkent Marakeş’e bağlı El-Huz bölgesi olan 7 büyüklüğündeki deprem yaklaşık yarım milyon insanı etkiledi. 3 bine yakın insan hayatını kaybetti, 6 bine yakın insan yaralandı, onbinlerce ev yıkıldı.

Gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 10’unu turizmin oluşturduğu Fas’ta Marakeş turizmin amiral gemisi konumunda. Fas Turizm Ofisi ve ajansı BETC Paris, depremin ardından çıkan “Marakeş depremi” gibi manşetlerle huzur ve güvenlik imajı zedelenen başkente dair uluslararası kamuoyunun kafa karışıklığını gidermek istiyor.

BETC Paris’in hazırladığı film, uluslararası turistlere güven vermeyi amaçlıyor ama önceliği Faslıları gururlandırmaya ve yaralarını saran halkın dirayetini göstermeye veriyor. Yönetmenliğini İspanyol SEGA’nın üstlendiği Sonsuzda Dek Marakeş (Forever Marrakech) adlı filmde başkentin tüm zenginliği ve canlılığı ışıkla adım adım belirirken, aynı zamanda turizm ofisinin marka platformu Işığın Krallığı (Kingdom of Light) da vurgulanıyor.

Çekimleri eylül ayında tamamlanan filme Kazablanka’da yaşayan Meryem Aboulouafa’nın Breath of Rome şarkısı eşlik ediyor. Prodüksiyonunu ajansın prodüksiyon birimi General Pop’un üstlendiği filmin müzik videosu havası vermesi planlanmış.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.