Gülümsemeden çekmeyen fotoğraf makinesi: Olympus µ 820

Fotoğraf makinelerindeki yüz tanıma teknolojisini bir adım daha ileri götüren Olympus, gülümseme özelliği taşıyan fotoğraf makinelerini tanıttı.

12.09.2007 - 15:43 | MediaCat

Fotoğraf makinelerindeki yüz tanıma teknolojisini bir adım daha ileri götüren Olympus, gülümseme özelliği taşıyan fotoğraf makinelerini tanıttı. Performans ve şıklığın bir arada buluştuğu Olympus µ 820, gülümseme modunun yanı sıra resimlerinizdeki bulanık ve kötü çekilmiş yüzlere de elveda demenize yardımcı oluyor. Entegre edilmiş Yüz Tanıma Teknolojisi kompozisyondaki yüzleri tarıyor ve en iyi sonuçları elde edebilmek için poz ve odaklama ayarlarını otomatik olarak ayarlıyor. Daha da fazlası, 8.0 Megapiksel en ufak bir detayı bile kaybetmemenizi garanti ediyor

Fotoğraf çekerken mükemmel sonuçlar elde etmek için tasarlanan µ 820, Yüz Tanıma Teknolojisi ile yüzlerin en uygun çekim ve odaklama değerleriyle birleşmesinin yanı sıra gülümsemeyi de algılayabiliyor. Fotoğraf makinesindeki Gülümseme Çekim modu karşıdaki insanın ne zaman gülümsediğini farkederek deklanşörün otomatik olarak çalıştırılmasını sağlıyor.

Yüz tanıma teknolojisi ile yüzler en doğru ve keskin biçimde gösterilebilirken, Gölge Ayarlama Teknolojisi ile arka fondaki gölgeli bölgelerin daha gerçekçi olması sağlanabiliyor. BrightCapture Teknolojisi ise düşük ışık koşullarında hassaslığı daha çok arttırır.

Bunlara ek olarak, güçlü TruePic III imaj işlemci motorunun entegrasyonu renkleri geliştirip fotoğraf makinesinin hızını arttırırken performanstaki kirliliği de azaltır. Ayrıca µ 820 sahip olduğu, 6.9cm’lik HyperCrystal LCD ekran ile; çerçevelendirme, pozlama ve resimlerin yeniden gösteriminin en rahat ve zevkli şekilde yapılmasına da olanak tanıyor.

20 farklı çekim modu

Portre, Gece Sahne ve Sport gibi toplam 20 değişik çekim modu mümkün olduğunca hızlı çekim yapmaya izin verirken, yerleşik düzenleme fonksiyonları ekstra kolaylık ve eğlence getirir: Kırmızı Göz Düzeltme Fonksiyonu LCD ekranda bu fenomenin hemen düzeltilmesini sağlarken; İfade Düzeltme, çekilen karelerdeki yüzlerin üzerinde oynayarak onları değişik şekillere sokmanıza olanak tanıyor. Yüze Odaklanma özelliği ise yüzlerdeki bulanıklıkların giderilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, 25 dil seçeneği arasında Türkçe’nin de bulunması tüketicilerin karmaşık menüler içerisinde gezinmesine de engel oluyor. Olympus µ 820’de dahili belleğin yanında xD-Picture Card yuvası ile ek fotoğraflar için hafıza kapasitesini de genişletmeye olanak tanıyor.

8.0 MP ile detayları atlamayın

İnce, her türlü hava koşuluna dayanıklı, gece siyahı, parlak gümüş, zümrüt kırmızısı veya parlak mavi renklerindeki metal gövdesi ile, µ 820 şıklıkla işlevselliği bir arada sunuyor. 5x optik zoom (36-180mm’ye denk) ve 5.6x zoom nesnelerin mükemmel bir şekilde yakınlaştırılmasını sağlarken, sahip olduğu 8.0 megapiksel, her pozun en ince ayrıntısına kadar yakalamaya imkan veriyor.
Olympus’un yeni uygulamaya başladığı ‘Gülümseme Modu’, µ 820’nin yanı sıra, µ 1200 ve FE 300 modellerinde de bulunuyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Tria İletişim Hizmetleri / Mehmet Sinlenmez
Tel:0212 296 06 57 / Fax: 0212 241 02 80
E-mail: m.sinlenmez@triailetisim.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.