Gülbirlik’in tanınırlık oranı 3 yılda yüzde 22 arttı

Gülbirlik Genel Müdürü Bolat Tamer, yeni ürün ve reklam kampanyaları sayesinde son 3 yılda

05.09.2007 - 09:10 | MediaCat

Gül-Gülyağı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Gülbirlik) Genel Müdürü Bolat Tamer, yeni ürün ve reklam kampanyaları sayesinde son 3 yılda tanınırlık oranlarını yüzde 22 artırdıklarını söyledi.

Sweet Rose Grubu’nda 3 temel ürünlerinin olduğunu belirten Tamer, “Bu alanda, lokum, reçel ve gül şurubu üretiyoruz. 3 aylık satış ortalamaları sonrasında gıda grubunu teşkil eden Sweet Rose’da konsantre olarak piyasaya sürdüğümüz doğal gül şurubu ilk sıraya yerleşebilir. Buzlu içilmesini önerdiğimiz gül şurubu kokteyllerde de kullanılabilir. Uzmanlar gül şurubunun mide ve karaciğerlere iyi geldiğini belirtiyorlar” dedi.

Gülbirlik olarak 36 kategoride 130 çeşit üretim gerçekleştirdiklerini anlatan Tamer, şunları söyledi: “Gül şurubunda büyük başarı yakaladık, bununla birlikte kısa bir süre önce üretimini tamamladığımız gül kokulu tesbih satışlarında da patlama yaşanıyor. 33 ve 99’luk olarak piyasaya 5 renkte sunulan tespihlerin satış fiyatları ise 2.5-3.5 YTL arasında değişiyor. Tespih satışlarında aylık 5 bin adede ulaşıldı. Tespihler uzun süre kokusunu muhafaza edebiliyor.”


Avrupa’da 9 ülkede satış

Türkiye’de 6 showroom, 70 bayi ve Avrupa’da 9 ülkede satışa sunulan Gülbirlik ürünlerinde başı gülsuyunun çektiğini kaydeden Tamer, “Gülsuyunu krem çeşitleri, lokumlar, vazelin, sabunlar, reçel, parfümeri, losyonlar ve şampuan grupları izliyor. Kozmetik alanında henüz piyasaya bir ay önce sunulan güneş kremi satışlarının da oldukça iyi gidiyor, dudak vazelinine de büyük talep var” dedi.


‘Rosense’ ve ‘Sweet Rose’

Gülbirlik’in tanınırlık oranının Rosense ve Sweet Rose markalarının piyasaya sunulması ve buna paralel olarak gerçekleştirilen marka reklamlarının ardından 3 yılda yüzde 22 dolayında artış gösterdiğini ifade eden Tamer, 2004 yılında tanınırlık oranlarının yüzde 0.1 olduğunu, bu rakamın 2005’te yüzde 3, 2006’da yüzde 7’ye yükseldiğini kaydetti. Tanınırlık oranında bu yıl patlama yaşandığını söyleyen Tamer, “Yapılan yoğun çalışmalar ve reklam kampanyaları sonrasında Gülbirlik’in tanınırlık oranı bu yıl içerisinde yüzde 22 düzeylerine kadar ulaştı” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.