Guiness’te Türkiye’den bir reklam rekoru

Guinness World Records'un 2008 baskısının reklam bölümünde Türkiye'den bir rekor da yer aldı.

21.08.2007 - 16:25 | MediaCat

2008 Guinness World Records ABD baskısının Reklam Bölümü’nde “Zeplin Reklâm” ve alternatif Reklâm Mecraları üzerine kurulan SKYWORK MEDIA (www.skywork-media.com) Ekim 2006’da Türkiye’ye getirdiği Dünyanın En Büyük Uzaktan Kumandalı “Reklâm Zeplini” ile yerini aldı.

2008 Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nın İngiltere Baskısı ise Eylül ayı sonunda çıkacak ve diğer Avrupa Baskıları da bunu takip edecek.

Aynı sayfada reklâm ile ilgili diğer rekorlardan bazıları ise şöyle:

— En Büyük TV Reklâm Vereni:
Procter & Gamble 2006 senesinde TV Reklamlarına 2005 senesine oranla %3,3 artışla eşi görülmemiş meblağ olan $3.3 milyar harcadı.
Bunda David Beckham ile yapılan Gilette Reklâmları da önemli rol oynadı.

— En Fazla Para Kazanan Reklâm Yöneticisi
Reklâm sektörünün önemli oyuncularından büyüklerinden J. Walter Thompson ve Ogilvy & Mather`inde sahibi olan Dünya devi Reklam Firması WPP`nin başındaki Sir Martin Sorrell 2006 yılının Temmuza kadar olan döneminde €17,1milyon ($32,2 milyon) kazandı.

— En Eski Branding:
Tate & Lyle`s Golden Syrup (İngiltere) aynı ambalajı yalnızca 1. Dünya Savaşındaki materyal kıtlığından dolayı çok ufak değişikliklerle 1885`den beri kullanıyor.

— Sinema Salonları için İlk 3-Boyutlu Reklâm:
Norveç kökenli BUG Firması tarafından hazırlanan ve özel gözlük gerektirmeden seyredilen bu Reklâm ilk olarak Mitsubishi için Haziran 19, 2006`da start aldı.

— En Uzun Süren Reklâm Kampanyası:
Orman Yangınlarına Karşı Smokey Ayıcık karakteri ve “Yalnızca Siz Orman Yangınlarını Önleyebilir siniz” sloganıyla Ağustos 9, 1994` den beri kullanılıyor.

— En Büyük Reklâm Bilboard
AMTEL-Vredestein (Rusya) için imal edilen Bilboard 36m yükseklikte, 166,5m uzunluğunda ve 5.994m2 yüze sahip. Moskova da bir binanın üzerinde Eylül 20, 2005 ile Aralık 20, 2005 tarihleri arasında kullanılmış.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.