MediaCat

GSK’nın Avrupa’daki konkuru sonuçlandı

GlaxoSmithKline (GSK)’nın Avrupa pazarı için açtığı konkur sonuçlandı…

GSK’nın Avrupa’daki konkuru sonuçlandı

Sağlık ürünleri ve ilaç devi GlaxoSmithKline (GSK), WPP’den MediaCom’un yönlendirdiği ve Birleşik Krallık pazarı dahil olmak üzere Avrupa’daki 6 pazarda medya çalışmalarını yönlendirecek yeni ajansı belirlemek için açtığı konkurun sonuçlandığını doğruladı.

Konkur sonucuna göre, firma Avrupa’da ana pazarı olan Birleşik Krallık için MediaCom ile çalışmaya devam etme kararı alırken, Almanya, Avusturya, İsviçre, İspanya ve Portekiz pazarları için Publicis’e bağlı Starcom MediaVest Group ile çalışmayı tercih etti. Konkur süreci boyunca, en çok merak edilen konu, markanın Birleşik Krallık pazarı için ne karar alacağı idi.

Konkur sürecine dâhil edilen pazarlarda, markanın medya harcamalarının yaklaşık olarak 200 milyon doları bulduğu, Birleşik Krallık pazarının değerinin ise bu tutarın yaklaşık olarak yarısına tekabül ettiği belirtildi. Ayrıca MediaCom’un, konkur sürecine dâhil edilmeyen ABD pazarı için de çalışmaya devam edeceği bildirildi.

Avrupa’daki 5 pazarın sorumluluğunu üstlenen Starcom, firmanın Rus pazarından ve konkur sürecine dahil edilmeyen diğer Avrupa pazarlarından da sorumlu olmaya devam edecek.

medyaloji.net

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.