Groupe Danone’da bir Türk yönetici

Gökhan Öğüt, Groupe Danone Sütlü Ürünler Dünya İş Kolu Temel Kategori ve İçeceklerden Sorumlu Global Pazarlama Direktörlüğü görevine

12.03.2007 - 11:53 | MediaCat

Gökhan Öğüt, Groupe Danone Sütlü Ürünler Dünya İş Kolu Temel Kategori ve İçeceklerden Sorumlu Global Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

Dünya çapında 120’den fazla ülkede 89.000 civarında çalışanı bulunan ve uluslararası cirosu 2006 yılında 14.1 milyar Euro olan Groupe Danone’nin global stratejilerini bir Türk belirleyecek. 2001 yılından bu yana Danone Türkiye’de yöneticilik yapan Öğüt, sütlü ürünler, su içecekleri ve bisküvi olmak üzere üç gıda kolunda dünya lideri olan Groupe Danone’nin global stratejilerini yönetecek.

Altı yıl boyunca Danone Türkiye’deki görevinde sergilediği başarılı çalışmaları neticesinde Groupe Danone Sütlü Ürünler Dünya İş Kolu Temel Kategori ve İçecekler’den Sorumlu Global Pazarlama Direktör’lüğü görevine atanan Gökhan Öğüt, Dünya Pazarlama Başkan Yardımcısı’na bağlı olarak çalışan altı Global Pazarlama Direktörü’nden biri olacak. Öğüt, yeni görevi gereği Danone sütlü ürünlerin dünyanın 30 ülkesinde Danone ana markası altında pazarladığı temel kategoriler ve içecekler markalarının global pazarlama stratejilerinin takibi, ortak bir platformda buluşturulması ve reklam ve ürün geliştirme çalışmalarının koordinasyonunu sağlayacak.

1970 yılında İzmir’de doğan evli ve iki kız çocuğu babası Gökhan Öğüt, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve University of Illinois at Chicago MBA lisansüstü programından mezun oldu. İş yaşamına 1995 yılında Amerika’da Procter&Gamble İhracat ve Özel Operasyonlar Departmanı ve ardından Pringles markasında Marka Müdür Yardımcılığı göreviyle başlayan Öğüt, P&G Türkiye, iLAB Holding ve DanoneSa Tikveşli Süt Ürünleri’nde çalıştı

2001 yılında Pazarlama Müdürü olarak Danone Türkiye ailesine katılan Öğüt, Danone Türkiye’nin pazarlama departmanının kurulması, geliştirilmesi ve pazarlama stratejilerinin oluşturulması faaliyetlerine liderlik etti. Nestle Sütlü Ürünler İş Kolu’nun satın alımı ve entegrasyon sürecinde rol alan Öğüt, Danino, Danette ve Danone Doğal’ın relansmanlarının, Türkiye’deki fonksiyonel gıda kategorisinin temellerinin atılmasında öncü markalar olan Activia ve Danacol Türkiye lansmanlarının gerçekleştirilmesine öncülük etti.

Danone Türkiye’de görev yapan Türk yöneticiler, yurt dışındaki çeşitli pozisyonlar için önemli bir kaynak olarak görülüyor. Bu stratejiyle 2006 yılında oniki Türk yönetici, dünyada faaliyet gösteren farklı Danone firmalarında görevlere atandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.