Google’ın yeni kiracıları: Nike ve Armani

Google'ın şimdiye kadar yaptığı en büyük emlak alımı ve yatırımı sonuçlandı. Bundan sonra...

24.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Google’ın şimdiye kadar yaptığı en büyük emlak alımı ve yatırımı sonuçlandı. Bundan sonra Manhattan’ın Chelsea bölgesindeki 111 8th Avenue adresli bina Google’a ait.

18 katlı gösterişli bina gerek yeri gerek mimarisiyle lüks yerleşim bölgesinin en gözde yapıları arasında. Manhattan’ın 3. büyük binası olan yapıda Google hali hazırda kiracı olarak bulunuyordu. Bu bakımdan yapılan satış işlemi şimdiye kadar gerçekleşmiş en büyük finansal "kiracı devralması" olarak kayıtlara geçti.

Binada Google dışında pek çok tanınmış firma kiracı olarak bulunuyordu; Barnes and Noble, Nike, WebMD, Sprint  ve Armani. Anlaşmaya göre bina sözleşmeleri ile birlikte devralındı ve bu kira anlaşmaları da geçerliliğini sürdürüyor.

Google binaya 2006 yılında yerleşmiş ve gittikçe büyüyerek oradaki en büyük kiracı olmuştu. Goggle’ın şu an o binada 2000 çalışanı var. Yapılan satış anlaşmasının diğer detayları ve satış rakamı taraflar tarafından açıklanmadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.