MediaCat

Google’ın modüler telefonu gelecek yıl piyasada

Telefon tıpkı PC platformunda olduğu gibi donanımın güncellenebilmesine olanak verecek.

Google’ın modüler telefonu gelecek yıl piyasada

Google‘ın duyurusunu geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ‘Project Ara’ isimli yeni nesil akıllı telefonunun gelecek yıl pazara sunulması bekleniyor. Time‘ın özel haberinde telefonun 50 dolara satılmasının planlandığı belirtiliyor.

Google'ın modüler telefonu gelecek yıl piyasada

PC platformunda olduğu gibi, cihazın donanımlarının değiştirilebilmesine olanak sağlayacak telefon üzerinde sadece kablosuz internet bağdaştırıcısı ile gelecek. Tüketiciler işlemci, disk ve bellek gibi cihazın geriye kalan bileşenleri farklı markalar tarafından geliştirilen alternatif ürünler arasında seçerek satın alabilecek. Hem kişiselleştirilebilen, hem de güncellenebilen bir cihaza sahip olacak Ara kullanıcıları böylelikle yeni teknolojilere de kolaylıkla uyum sağlayacak. Örneğin, performansı yetersiz gelen işlemciyi ya da kamerayı daha yüksek bir modelle değiştirmek veya NFC gibi yeni teknolojileri cihaza eklemek mümkün olacak.

Kaynak: Time ve TechCrunch

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.