Google’dan Zynga’ya dev yatırım

Google, gelecek yıl kullanıcılarına sunacağı Google Games oyun portalı için Farmville'in sahibi Zynga'ya 200 milyon dolar yatırım yaptı...

12.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Google, gelecek yıl kullanıcılarına sunacağı Google Games oyun portalı için Farmville’in sahibi Zynga’ya 200 milyon dolar yatırım yaptı. Arama motoru devi Google, Gmail, Google Docs ve Google Translate gibi servisleriyle arama motorunun da ötesinde büyük bir platform. Onlarca farklı servisi bulunan Google, gelecek yıl da Google Games ile kullanıcılarının karşısında olacak. İnternet üzerinden çeşitli oyunların oynanabilmesine imkan verecek olan Google Games, bu amaç doğrultusunda Zynga ile ortak hareket edecek. Bu paralelde hareket eden Google, Zynga ile gizli bir anlaşma imzalayarak Farmville, Mafia gibi popüler oyunların sahibi Zynga’a 200 milyon dolar yatırımda bulundu. Oyun bölümünü açarken Zynga’nın gücünden de faydalanmak isteyen Google’dan bu konuda resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.