Google’dan reklamverenlere doğrulama zorunluluğu geliyor

Amaç, daha şeffaf bir dijital reklam ekosisteminin sağlanması.

24.04.2020 - 15:54 | Sencer Uçar

Google'dan reklamverenlere doğrulama zorunluluğu

Google, daha önce yalnızca siyasi reklamlar özelinde uyguladığı doğrulama işlemini tüm reklamverenlere zorunlu hale getirmeyi planlıyor.

Sahtekârlığın ve yanlış bilginin yayılmasının önlenmesi ve şeffaflığın sağlanması amacıyla hayata geçirilecek uygulamada reklamlarının Google’da yer alması isteyen reklamverenlerin kimliklerini ve kaynak ülkelerini belgelerle doğrulaması gerekecek. Kullanıcılar, reklamların yanında yer alacak bölümde reklamverene dair bilgilere erişebilecek.

Dijital reklam ekosisteminin daha sağlıklı hale getirilmesi adına hayata geçirilecek uygulama ABD’de başlamasının ardından zamanla diğer ülkelerde de devreye alınacak. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, tamamlanması yıllar alabilecek bu süreçte şirket ve bireylere doğrulama işlemini gerçekleştirmeleri için bildirimde bulunulacak ve gerekli adımları bir ay içerisinde tamamlamayanların reklamları Google’da yer alamayacak.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.