Google’dan lokasyon bazlı sosyal ağ

Google yeni uygulaması Latitude ile lokasyon bazlı sosyal ağlar yarışına girdiğini açıkladı...

06.02.2009 - 15:19 | MediaCat

Google yeni uygulaması Latitude ile lokasyon bazlı sosyal ağlar yarışına girdiğini açıkladı. Yeni uygulama kullanıcılarının cep telefonları ve diğer kablosuz araçlar ile konumlarını otomatik olarak paylaşabilmelerine olanak sağlıyor. Mobil sosyal ağ Loopt‘la büyük benzerlik gösteren uygulama, Google Maps servisine entegre bir şekilde çalışıyor.

Latitude, kullanıcıların konumlarını GPS, Wi-Fi ve baz istasyonları konum verilerini kullanarak buluyor. Uygulama kullanıcılara bulundukları konuma göre yakınlarındaki etkinliklere ve yerel bilgilere, özellikle restaurant, tiyatro, sinema, sağlık merkezi gibi yerlerin bilgilerine ve adreslerine kolayca ulaşmalarına olanak sağlıyor. Harita üzerinde, kullanıcıların konumları, yükledikleri küçük profil resimleri ile gösteriliyor. Bunun yanında bu uygulama ile Facebook ve Twitter tarzı durum güncellemeleri de yazılabiliyor. Latitude, Google Talk ile de entegre çalışan bir sistem. Bu da kullanıcıların konum bilgilerini ve durum güncellemelerini Google Talk üzerinden paylaşabilmelerine olanak sağlıyor.

Kaynak: www.webrazzi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.