Google’dan Google Attribution hakkında açıklama

Google tarafından yeni hizmeti hakkında bir açıklamada bulunuldu.

25.05.2017 - 16:02 | Sencer Uçar

Google'dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi

Yeni ürünü Google Attribution aracılığı ile kredi kartı ve banka kartı verileri üzerinden reklamverenlere online reklam kampanyalarının offline satışlar üzerindeki etkisini gözlemleme imkânı sunmayı planlayan Google’dan söz konusu hizmet hakkında bir açıklama geldi.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Çift-Şifreleme Teknolojisi hakkında

“Söz konusu ürünle ilgili konsept bundan yıllar önce geliştirilmiş olmakla birlikte, kullanıcı mahremiyeti ile ilgili son derece katı gerekliliklerimizi karşılayacak bir çözüm geliştirmemiz yıllarca sürdü. Bunu başarabilmek için; kullanıcıların bilgilerinin özel, güvenli ve anonim kalmasını garantileyen yepyeni ve özel bir şifreleme teknolojisi geliştirdik.”

Kredi kartı ve banka kartı verisi hakkında

“Google’ın  bu ürün kapsamında partnerler üzerinden kullanıcıya ait tanımlanabilir kredi ve banka kartı verilerine erişimi bulunmamaktadır. Partnerler tarafından paylaşılan tüm veriler kullanıcı mahremiyetini sağlamak amacıyla toplu hale getirilerek anonimleştirilmektedir. Yalnızca, Web ve Uygulama aktivitelerinin Google hesaplarıyla ilişkilendirilmesine izin veren kullanıcıların reklam tıklama bilgilerini kullanmaktayız.”