Google sayfanın sağındaki reklamları kaldırıyor

Yeni düzen tıklama başına maliyetleri artırabilir.

22.02.2016 - 16:17 | Ozan Mert

Google'dan yılın özeti: Zeitgeist 2013

Google arama sonucu sayfalarında reklamların görüneceği yerleri global olarak değiştiriyor. Aramaya göre sonuçların yanında, üzerinde veya altında yer alabilen reklamlar, ürün listeleme reklamlarının dışında, artık yan tarafta yer almayacak. Buna karşılık yeni sayfa düzeninde sonuçların üzerinde dördüncü bir reklam yer alacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Google sözcüsü bu yeni sayfa düzenini uzun bir süredir test ettiklerini belirtiyor. Sözcüye göre sonuçların yanındaki reklamlar sınırlı sayıdaki oldukça ticari aramalarda kullanıcılara aramalarıyla daha alakalı sonuçlar, reklamverenlere de daha yüksek performans sunmak üzere görünmeye devam edecek.

Yeni sayfa düzeni masaüstündeki arama deneyimini mobil deneyime yakınlaştırmayı hedefliyor. Öte yandan Google’ın kararı arama motoru pazarlaması çevrelerinde kaygı uyandırmış gözüküyor. Karar tıklama başına maliyetleri yükseltirken, düşük teklif stratejisi güden markaları etkileyebilir.

Kaynak: The Verge & MediaPost

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.