Google, Paypal’a da rakip

Amerikan internet şirketi Google, eBay'in sahibi olduğu PayPal hizmetine rakip olarak değerlendirilen yeni bir online elektronik ödeme sistemi başlattı.

29.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Amerikan internet şirketi Google, eBay’in sahibi olduğu PayPal hizmetine rakip olarak değerlendirilen yeni bir online elektronik ödeme sistemi başlattı.

‘Checkout’ adı verilen yeni hizmetin tanıtımı için San Francisco’da düzenlenen özel gecede, bu hizmetin Google’a reklam versin vermesin tüm Amerikalı işadamlarına açık olduğu ve yakında uluslararası düzeyde verilmesinin amaçlandığı belirtildi. Google şirketinden yapılan açıklamada, elektronik ortamda daha hızlı, daha pratik ve daha güvenli alışveriş olanağı sağlayacağı belirtilen hizmetin, Visa, MasterCard, American Express ve Discover banka kredi kartlarıyla alışverişe olanak tanıdığı kaydedildi.

Google’ın ürün geliştirme yetkilisi Salar Kamangar, yeni hizmetleriyle kullanıcılarına ”Arıyorum, buluyorum, satın alıyorum” sloganıyla online alışverişte yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi. Google’ın programına katılan e-ticaret sitelerine ”Google Checkout” aracılığıyla ulaşılırken, hizmetten yararlanmak için şifre ve kullanıcı ismi edinmek gerekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.