Google gözlüğüne yeni patent

Google, Project Glass adını verdiği gözlükleri için bir patent aldı.

24.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz Mayıs ayında Google tarafından doğrulanan Google gözlükleri, yani Project Google, teknolojinin yapabilecekleri konusunda insanları bir kez daha düşündürmüştü.

Bu yeni gözlük sahip olacağı ince ve şık tasarımının yanında, sağ göz camının üzerine yerleştirilmiş bir lens taşıyor. Temelde lens arkasında bulunan kamera ile etkileşimli çalışacak olan cihaz, artırılmış gerçeklik ile baktığınız her şey hakkında bilgileri gözünüzün önüne kadar getirecek. Şu ana kadar bu etkileyici cihaz hakkında hiçbir kötü yorum gelmemişken, son zamanlarda gözlüğün çalınması durumunda ne olacağı sıklıkla sorulan bir soru halindeydi.

Cevap çok geçmeden geldi zira Google, geçtiğimiz gün Project Google için yepyeni bir patente kavuştu. Hırsızlık önleme sistemi olarak lanse edilen patent, gözlüğe ani ve sert bir hareket yapıldığı anda devre dışı kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcısını tanıma özelliğiyle bezenen cihaz, bir yabancının gözünde çalışmayı tamamen reddediyor. Google tarafından alınması beklenen bir diğer patent ise benzeri durumlarda doğrudan polis ile etkileşime geçebilme özelliği.

(Kaynak: Chip Online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.