MediaCat

Google Glass markalar için ne ifade ediyor?

Tüm markalar gözlerini Google Glass projesine çevirdi. Peki, bu işin sonunda kim kârlı kim zararlı çıkacak?

Google Glass markalar için ne ifade ediyor?

Google Glass akıllı telefonların sonunu mu getirecek? Alışveriş ve pazarlama anlayışı kökünden değişiyor mu? Peki ya oyun endüstrisi? Tüm bu sorular teknoloji dünyasının üzerinde bir sis tabakası oluştururken, uzmanlar bu yeni teknolojinin eğlence, reklam, ticaret ve medya sektörlerini derinden sarsacağını kabul ediyor.

Akıllı telefonlara ne olacak?

Özellikle Google’nin Glass projesini tanıttığı reklam filminin yayılmasının ardından, kimilerine göre Google Glass tüketicinin gözünde, iPhone ve Android’lere meydan okuyabilecek bir noktaya geldi. Ancak yine de pek çok kullanıcının oyun oynamak, video çekmek ve ‘second screening’ kullanmak için akıllı telefonları tercih edebileceği düşünülüyor.

Markaların gelişen teknolojiye son derece duyarlı davrandığını unutmamak gerekiyor. Deep Focus CEO’su Ian Shafer, tüm inovasyonların kendilerini ileriye götürdüğünü belirtiyor.

Mobil reklamları ve eğlence sektörünü nasıl etkiler?

Shafer süreci pazarlama yönünden değerlendirdiğinde, teknolojinin sunduğu artırılmış gerçekliğin reklamverenler için olumlu bir gelişme olduğunu söylüyor. Aynı şekilde Mobile Marketing Association CEO’su Greg Stuart, Google Glass’ın reklam ve marka pazarlaması sürecine görülmeyen yollardan dâhil olabileceğini iddia ediyor.

Markaların Google Glass’ı iyi kavramış olması çok önemli

Google Glass bir telefon değil. Ürün telefonunuzun GPS’i sayesinde konum bilgisi çıkarabiliyor.

Google Glass, Google’nin kısa süre önce açacağını duyurduğu perakende mağazalarının ilk ürünü olacak. Candy Lab Yazılım Geliştirme Uzmanı Andrew Couch sürecin yazılımcılar için de oldukça hızlı gelişmesi gerektiğini vurguluyor.

Google Glass’ta yer alan reklamların İOS ya da Android tabletlerdekine benzer şekilde görünüp görünmeyeceği de markalar için önemli bir soru işareti yaratıyor. Genel olarak ürünün işin yaratıcı kısmında yer alan kişiler, film yapımcıları ve video kamera kullanıcıları için değerli bir araç olacağı ön görülüyor.

Oyun uygulamaları için umut vaat ediyor

Google Glass bilinen anlamda bir ekran değil, arayüzü görüntüleyen cam bloktan oluşuyor. Dolayısıyla bu teknoloji televizyonun karşısına geçip oynadığınız oyunlardan çok farklı bir deneyim sunuyor.

[youtube]http://youtu.be/v1uyQZNg2vE[/youtube]

 

Tuğba Dülger

(kaynak: adweek)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.