Google, çeviri sayfasını yeniledi

Google’ın çevrimiçi çeviri servisi yenilendi. Çeviri sistemi dahil tamamen değişen Google Translate ile yurtdışı seyahatleriniz için...

02.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Google’ın çevrimiçi çeviri servisi yenilendi. Çeviri sistemi dahil tamamen değişen Google Translate ile yurtdışı seyahatleriniz için bilgi toplamınız dahi mümkün. Şayet yurtdışına bir seyahat yapmak istiyorasanız, Google Translate’in yerli halkın yorumlarını Türkçe’ye çevirdiği bölümden yararlanabilirsiniz.

Dünyanın en iyi pizzaları tabii ki anavatanı İtalya’da. Peki işin sırrını öğrenmek ister misiniz? Google Translate bu işlemde de size yardımcı oluyor ve dünyanın en iyi pizza tariflerini İtalyanca’dan Türkçe’ye çeviriyor.

Gmail’e de sıçrayan Google Translate ile otomatik çeviri yapabilmeniz mümkün. Yabancı bir mektup arkadaşınız varsa, Gmail’deki otomatik e-posta/sohbet çeviricisini aktif ederek arkadaşınızla daha rahat iletişim kurabilirsiniz.

Hepimize oluyor, bazen bildiğimiz bir kelimenin Türkçe karşılığını unutabiliyoruz. Bunun için de Google Araç Çubuğu’nu indirerek Google Translate’i her an elinizin altında tutabilirsiniz.  Ayrıca Google Translate artık web sitelerini daha “bilinçli” çeviriyor. Google Translate’e girdiğinizde sağ tarafta örnek olarak çevrilen popüler web sitelerini görmeniz mümkün.

Sizin de bildiğiniz gibi Google Translate’in korkulu rüyası deyimler. Artık deyimlerde de kendini geliştiren hizmet, bunu Android’e uygulama olarak taşıyor. Bu uygulama üzerinden telaffuz sözlüğüne de ulaşılabiliyor.

scroll.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.