MediaCat

Goldman Sachs’tan yapay zekâ destekli sosyal medya girişimi

2 yıla yakın süredir şirket içi kullanılan Louisa, LinkedIn benzeri platformlarla rekabet edecek.

Goldman Sachs'tan yapay zekâ destekli sosyal medya girişimi

Goldman Sachs, iki yıldan fazla süredir şirket içerisinde kullanılan yapay zekâ destekli sosyal medya platformu Louisa ile teknoloji sektörüne adım attı.

Adını Marcus Goldman’ın kızı ve Samuel Sachs’ın eşi Louisa Goldman Sachs’tan alan Louisa’nın ilk aşamada aylık 25 bin aktif kullanıcısı bulunuyor. İlk adımı çalışanların kendi iş ve ürünlerini hayata geçirebildikleri Goldman Sachs GS Accelerate kapsamında başlatılan Louisa, kurumlardaki çalışanlar için otomatik profil oluşturabiliyor, haber akışlarındaki bilgileri kullanarak, birlikte çalışması fayda sağlayabilecek kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Louisa’nın kurucusu ve CEO’su Rohan Doctor, sosyal medya girişimini LinkedIn’e benzer ama steroidli bir şey olarak tanımlıyor. Louisa’da akıllı profillerin ve akıllı bir ağın bulunduğunu ifade eden Doctor, Louisa’nın haftada 250 sağlayıcıdan milyonlarca makale okuduğunu ve insanları birbirine bağlamaya başladığını söylüyor. Doctor’a göre çalışanların kendi ağlarıyla sınırlı kalmalarından ötürü fırsatları kaçırdığı için şirketler her yıl milyarlarca dolar kaybediyor.

Goldman Sachs ve birkaç şirketle çalışan Louisa ilerleyen dönemde daha geniş kitlelerce kullanılabilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.