Gökhan Kırdar Digital Film Academy’de ders verecek

New York merkezli Digital film Academy’nin İstanbul şubesi yeni eğitim döneminde çok kapsamlı bir...

03.09.2007 - 11:32 | MediaCat

Kurtlar Vadisi, Haziran Gecesi, Yabancı Damat gibi rating rekorları kıran dizilerin müziklerini yapan Gökhan Kırdar, Eylülden itibaren New York merkezli Digital Film Academy’de “Filmde Müzik” dersleri kapsamında yönetmen adaylarına dersler verecek. Ders kapsamında , filmde müziğin kullanımı, müziğin gücü ve psikolojik etkileri, türlere göre farklı müzik formatlarının kullanımı gibi konular bulunuyor.

Digital Film Academy “Yeni Sinemacılar” yetiştiriyor.

New York merkezli Digital film Academy’nin İstanbul şubesi yeni eğitim döneminde çok kapsamlı bir film yapımı eğitimlerine başlıyor.

4 aylık Digital Film Making programına ek olarak yeni düzenlenen 8 ay ve 1 yıllık Digital Film Making – New Film Makers adlı eğitim programındaki dersler arasında Senaryo teknikleri, Prodüksiyon, Yönetmenlik, Kamera ve Işık teknikleri, Ses Kayıt Teknikleri, Kurgu, Audio-Post prodüksyionu gibi derslerin yanında Oyuncu Yönetimi, Sanat Yönetmenliği, Görüntü Yönetmenliği, İleri Kurgu teknikleri, After Effects ve Filmde Müzik Kullanımı, Video Klip yapımı , Belgesel yapımı gibi yeni dersler bulunuyor. Bağımsız sinemacılar yetiştirmeye odaklanan eğitim programlarındaki eğitmenlerin arasında Derviş Zaim, Ömer Faruk Sorak, Levent İntepe, Aşkın Sağıroğlu, Ulaş Cihan Şimşek, Ender Akay ile Gökhan Kırdar, Naz Erayda, Ahu Sun gibi yeni isimler de bulunuyor.

17 Eylül 2007de başlayacak eğitimler için sadece 10 kişilik özel sınıflara kayıt mülakatları başladı. Bilgi almak için DFA telefon numarası 212-219 69 79.

Yeni sinemacılara burs desteği sürüyor.

Digital Film Academy , Eylül ayında başlayacak olan yeni Digital Film Making eğitim programında toplam 5 öğrenciye burs verecek. Bursun temel şartları arasında en az bir kısa film çekmiş olmak, ulusal veya uluslararası festival ve yarışmalarda en az bir filmi gösterime alınmış veya ödül kazanmış olmak yer alıyor.

Burs verilecek öğrencilerin CV lerini , kariyer planlarına değinen kısa bir ön yazıyla info@dfa.com.tr adresine göndermeleri yeterli. Değerlendirmeye alınacak başvuru sahipleri mülakata çağrılarak burslar kesinleştirilecek.

Burs verilen Digital Film Making eğitim programı kapsamında Senaryo teknikleri, Prodüksiyon yönetimi, Yönetmenlik, Kamera ve ışık teknikleri, Ses Kayıt Teknikleri, Final Cut Pro ile Kurgu, Protools ile Audio Post ve DVD Studio Pro dersleri yer alıyor.

Ayrıca öğrenciler eğitim süresi boyunca ve takip eden 3 ay boyunca DFA ekipmanlarını ve stüdyolarını sınırsız olarak kullanım hakkına sahipler. Eğitim sonunda öğrencilerin en az bir kısa film senaryosu yazması,çekmesi ve kurgulaması bekleniyor. En az bir proje tamamlayan öğrenciler Digital Film Academy sertifikasına hak kazanıyor.

Başarılı öğrenciler çeşitli prodüksiyonlarda ve DFA’da staj imkanına , mezuniyetten sonra da üye statüsüyle tüm DFA etkinlik ve prodüksiyonlarında görev alma şansına sahipler.

Digital Film Academy

join the evolution !

www.digitalfilmacademy.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.