gnçtrkcll’liler 2009’da 64.5 milyon TL kazandı

Türkiye'nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll'in yoğun ilgi gören sinema ve McDonald's kampanyaları...

25.05.2009 - 12:19 | MediaCat

Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll’in yoğun ilgi gören sinema ve McDonald’s kampanyaları, 2.2 milyon gnçtrkcll üyesine 5.5 ayda toplam 64.5 milyon TL’lık fayda kazandırdı. gnçtrkcll’lilere özel sürprizler devam edecek.

15 milyon üyesi olan gnçtrkcll, ‘McDonald’s’tan 1 menü alana 2’nci menü bedava’ ve “Pazartesi / Perşembe günleri 1 Bilet alana 1 Bilet Bedava” sloganıyla sunduğu ‘gnçtrkcll Sinema Sezonu’ kampanyası ile 2009 yılında da üyelerine özel avantajlar sağladı. 2.2 milyon gnçtrkcll’linin katıldığı kampanyalar dahilinde gnçtrkcll’liler 2.7 milyon ücretsiz sinema bileti aldı, gnçtrkcll’in McDonald’s ile birlikte düzenlediği kampanyadan ise 5.4 milyon kez yararlandılar.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, marka işbirlikleriyle gençlere fayda sağlıyor olmaktan ve kriz döneminde ekonomide hareket yaratmaktan mutlu olduklarını belirtti. Develioğlu “Bu 5,5 aylık kısa sürede, sinemalarda toplam biletin %17’si gnçtrkcll kampanyası üzerinden satıldı. Bu oranla bir önceki döneme göre %15 artış sağlanmış oldu. Harçlıkları ile geçinen gençler ekonomik krizden belki de en çok etkilenenler. Yaptığımız çalışmalarla gençlerin harçlıklarına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Develioğlu, gnçtrkcll kampanyalarının uzun soluklu kampanyalar olduğunu ve her geçen dönem bir öncekine göre çok daha yoğun ilgiyle karşılandığını ifade etti ve bir de müjde verdi: “Sinema kampanyamızdan yararlanan katılımcı sayısını %63, McDonald’s kampanyasıyla sunduğumuz faydayı da %48 artırmış olduk. Önümüzdeki dönemde de gnçtrkcll’lilere sürprizler yapmaya ve fayda sağlamaya devam edeceğiz”

Sinema Kampanyası

gnçtrkcll’liler 46 ilde, en çok ‘Recep İvedik 2’yi ve ‘Güneşi Gördüm’ü izledi

•13 Ekim 2008- 30 Nisan 2009 tarihleri arasında geçerli olan sinema kampanyasıyla gnçtrkcll’liler, 2.7 milyon ücretsiz sinema bileti alarak toplam 24 milyon TL fayda elde etti.

•46 ilde, 210 sinemada, 1.000’in üzerinde salonda uygulanan kampanyadan, Türkiye nüfusunun %85’i yararlandı.

•En çok komedi filmleri tercih edildi. Komedi filmlerini dram ve romantik filmler izledi.

•417.817 kişiyle en çok izlenen film, ‘Recep İvedik 2’ oldu.

•En çok izlenen diğer filmler sıralaması şöyle; Güneşi Gördüm, Issız Adam, A.R.O.G., Osmanlı Cumhuriyeti, Mustafa, Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine, Saw, Vali, Curious Case Of Benjamin Buton, Fast&Furious 4, Umut, Aşk Tutulması, Slumdog Millionaire, Güz Sancısı, James Bond: Quantum Of The Solace, The Day The Earth Stood Still, Destere, Kadri’nin Götürdüğü Yere Git, Body Of Lies.

•gnçtrkcll’liler en çok 18.00 matinesinde film izlemeyi tercih etti.

•Öğrenci şehri Eskişehir, kampanyadan en çok yararlanan iller arasında geçen sene 12’nci sıradayken bu yıl 7’nciliğe, nüfusa oranla yararlanmda ise 6’ncı sıradayken 1’nciliğe yükseldi.

•Nüfusa oranla kampanyadan en fazla yararlanan 5 il: Eskişehir, Bolu, Trabzon, Sakarya ve İstanbul olarak sıralandı.

•Kampanya döneminde yapılan özel gösterim ve sürpriz kurgularla şanslı üyelere yüzlerce hediye bilet ve binlerce kutu bedava popcorn dağıtıldı.

McDonald’s Kampanyası

•gnçtrkcll ‘McDonald’s’tan 1 menü alana 2’nci menü bedava’ kampanyasından gnctrkcll’liler 5.4 milyon kez yararlandı, toplam fayda 40.5 milyon TL olarak gerçekleşti.

•Kampanya 22 ilde 113 farklı noktada yapıldı.

•Kampanya’dan % 62.7’lik oranla en çok İstanbullu gnçtrkcll’liler yararlandı.

•İstanbul’u; Ankara, İzmir, Antalya, İzmit, Bursa, Kayseri, Mersin, Eskişehir, Trabzon, Adana, Tekirdağ, Konya, Samsun, Sakarya, Muğla, Afyon, Aydın, Hatay, Denizli, Diyarbakır ve Balıkesir izledi.

•Kampanya kapsamında en yoğun gün Cumartesi günü oldu.

•Günlük yararlanma ortalaması 27 bin olurken maksimum günlük yararlanma Kurban Bayramı tatilinin olduğu dönemde 51 bin olarak gerçekleşti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.