MediaCat

GM, Chevrolet için global yaratıcı ajans arayışında

General Motors, Chevrolet için global yaratıcı ajans arıyor. GM, Chevrolet’in global yaratıcı işleri için Omnicom, Publicis, Interpublic ve Cheil ile irtibata geçti.

GM, Chevrolet için global  yaratıcı ajans arayışında

General Motors, Chevrolet için global yaratıcı ajans arıyor. GM, Chevrolet’in global yaratıcı işleri için Omnicom, Publicis, Interpublic ve Cheil ile irtibata geçti.

Chevrolet, geçtiğimiz yıllarda otomotiv sektörünü de olumsuz yönde etkileyen ekonomik krizden büyük bir yara almadan çıkmayı başardı. GM geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Chevrolet’in kuruluşundan beri en iyi satış rakamlarına ulaşarak 1 Ocak’tan itibaren 3.6 milyon araç sattığını, bu satışların 1.2 milyonunu ise 3. çeyrekte yaptığını söyledi.

GM sözcüsü Tom Henderson yaratıcı ajans arayışıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Biz Chevrolet için global kapsamlı bir çalışma başlatmak istiyoruz. Bu çalışmanın çok daha etkili olacağına inanıyoruz." Henderson halihazırda Chevrolet’nin A.B.D ajansı olan Omnicom Group bünyesindeki Goodby, Silverstein & Partners’in global ajansı arayışındaki rolü hakkında bir yorum yapmaktan kaçındı. Fakat ajansın kurucu ortağı Jeff Goodby, global ajans arayışının markayla aralarındaki ilişkiyi etkileyeceğini düşünmediğini belirtti.

Chevrolet, yüzde 51’lik bir oranla GM’nin en büyük markası. GM, Chevrolet’i 140 farklı ülkede satışa sunuyor. GM, Chevrolet için bu yıl global reklam bütçesini henüz açıklamadı fakat geçtiğimiz yılki verilere göre, GM 5.1 milyarlık global reklam harcamasının 4.3 milyar dolarını Chevrolet’e ayırdı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.