Global Finance, Akbank’ı Türkiye’nin en iyi bankası seçti

Global Finance Dergisi’nin 'Orta ve Doğu Avrupa’da

30.03.2007 - 15:23 | MediaCat

Global Finance Dergisi’nin ‘Orta ve Doğu Avrupa’da En İyi Gelişen Piyasa Bankaları-2007’ araştırması sonuçlandı. Dergi araştırma sonucunda Akbank’ı, Türkiye’nin en iyi bankası seçti.

New York merkezli derginin Orta ve Doğu Avrupa’da 21 ülkeyi kapsayan araştırmasında, bankalar operasyonların yanı sıra, karlılık, stratejik ilişkiler, varlıklarındaki büyüme gibi öznel ve nesnel kriterler açısından değerlendirildi. Dünyada 158 ülkede yayımlanan Global Finance tarafından yapılan açıklamada, Akbank’ın Türkiye’nin en iyi bankası seçilmesinde, varlıklarındaki büyüme, karlılık, stratejik ilişkiler, müşteri servisi, rekabetçi fiyatlandırma ve yenilikçi ürünler konusundaki gelişmelerin etkili olduğu belirtildi.

Global Finance Dergisi, 2006 yılında Akbank’ı Avrupa’nın ve Türkiye’nin en iyi internet bankası seçmiş ve üç kategoride birincilik ödülü vermişti. Akbank ayrıca Global Finance Dergisi’nden, 2005 yılında Türkiye’nin En İyi Bireysel İnternet Şubesi, 2003 yılında Avrupa En İyi Bireysel Online Fatura ödemesi ve Türkiye En İyi Bireysel İnternet Şubesi, 2002 yılında ise Avrupa En İyi Bireysel Web Sitesi Tasarımı ve Avrupa En İyi Bireysel Fatura Ödemesi ödülü almıştı.