Global ajanslar daha iyi değil ama…

İngiltere'de, 100 reklamverenden yalnızca 4'ü global reklam ajanslarının daha iyi hizmet verdiğini düşünüyor.

01.12.2004 - 00:00 | MediaCat

İngiliz ajans araştırma ve değerlendirme şirketi Agency Assessments International’ın araştırmasına göre, uluslararası reklam network’lerinin yerel ajanslara oranla daha iyi hizmet verdiğini düşünen reklamverenlerin oranı yalnızca yüzde 4. Reklamverenlerin yüzde 67’si bu önermenin tam aksini düşünüyor.

Peki ajanslar açısından durum ne? Global reklamverenlerle çalışmak yerel reklamverenlerle çalışmaya oranla daha mı iyi? Reklam ajansı yöneticilerinin yalnızca yüzde 23’ü daha iyi olduğu fikrinde.

Bu sonuçlara rağmen, reklamverenlerin önemli bir kısmı neden global ajanslarla çalışmaya devam ediyor? Bu sorunun yanıtlarından biri, araştırmanın ortaya koyduğu bir başka tabloda yatıyor. Buna göre, reklamverenlerin yüzde 60’ı, reklam ajanslarından aldıkları hizmetin son beş yılda iyileştiğini, “paralarının karşılığı” olan hizmeti daha fazla almaya başladıklarını düşünüyor. Reklam ajansları ise bu konuda daha iyimser, onların yüzde 86’sı son beş yılda reklamverenlere daha iyi hizmet vermeye başladıkları inancında.

Anlaşılan, İngiliz reklamverenleri, daha iyi hizmet verdiklerini düşünmese de, global reklam ajanslarının hizmet kalitelerinin geliştiğini gördüğü için onlara “şans” vermeye devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.