Girişimciler ile yatırımcılar Startup Istanbul’da buluştu

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Startup Istanbul, 63 ülkeden 1000 girişimciyi ağırladı.

11.10.2016 - 14:20 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Girişimciler ile yatırımcılar Startup Istanbul'da buluştu

Avrasya bölgesinin en önemli girişimcilik etkinliklerinden biri olarak gösterilen TOBB Startup Istanbul, Volkswagen Arena’daki son etkinliğiyle dün sona erdi. Bu yıl dördüncü kez dünyanın önde gelen internet girişimcileri, startup’ları ve yatırımcılarını bir araya getiren etkinlik yurtdışından önemli girişimci ve yatırımcıların yanı sıra Türkiye ekonomisinin önde gelen isimlerini de ağırladı.

Hisarcıklıoğlu: “Katılanların yüzde 80’i yabancı ülkelerden”

Girişimciler ile yatırımcılar Startup Istanbul'da buluştuTOBB ana sponsorluğunda girişimcilik ekosistemine dair pek çok konunun masaya yatırıldığı etkinliğin final gününde açılış konuşmasını yapan TOBB Genel Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, organizasyonun TOBB ve yatırım şirketi Etohum tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizerek TOBB Startup’a katılanların yüzde 80’inin yabancı ülkelerden olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Doğan Online’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hanzade Doğan Boyner ile Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı da gerçekleştirilen konferanslarla bilgi ve birikimlerini paylaştılar.

Konuşmasında Hepsiburada.com ve e-ticaret sektöründeki deneyimleriyle girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yönelik önerilerini paylaşan Hanzade Doğan, Türkiye’nin küresel girişimciliğin merkezi olmaması için hiçbir sebebi olmadığını vurgulayarak, “Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ekonomimizin hak ettiği noktaya gelmesinde önemli rol oynayacak. Türkiye pazarının cazibesini artırmak için girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor” dedi.

Girişimciler ile yatırımcılar Startup Istanbul'da buluştu

En başarılı üç girişim belirlendi

İstanbul’u küresel bir girişimcilik merkezi yapmanın ilk adımı olarak yorumlanan etkinlik kapsamında Pakistan, Hindistan, Endonezya, Ermenistan’ın da aralarında olduğu 135 ülkeden gelen 25 bin başvuru arasından değerlendirmeler sonucu daha önce seçilen 100 girişim sahibi de sunumlarla girişimlerini anlatma fırsatı buldu. Etkinliğin son gününde gerçekleşen, Andreessen Horowitz Ortağı Matt Spence, Rubicon VC General Partner Andrew Romans, Y Combinator Ortağı Adora Cheung, Abraaj Capital Managing Director Omart A. Syed ve 500 Startups Istanbul General Partner Rina Onur’un jüri üyeliğini yaptıkları Startup Challenge Finali ile de en iyi üç girişim belirlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.