MediaCat

Gıda pazarlamasına özel yeni bir ödül: FOMA

Gıda ve içecek alanındaki pazarlama projelerinin değerlendirileceği FOMA Ödülleri’ne başvurular başladı.

Gastronomi pazarlama ajansı Dude Table tarafından ilk kez düzenlenen FOMA Ödülleri (Food Marketing Awards), gıda ve içecek alanında ürün ve hizmet geliştiren markaların pazarlama projelerini ödüllendirmek üzere yola çıkıyor.

10 Temmuz 2023-31 Ağustos 2024 tarihlerinde uygulanmış çalışmaların başvurabileceği ödüller, dört ana kategoride verilecek. Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Restoran kategorisinin altında yer alan Fine Dine, Fast Food, Casual Dine ve Hotel kategorilerinde ölçümleme, Dude Table’ın iş partneri Kantar Insights ile gerçekleştirilecek. Mutfağımızın Geleceği için Çalışan Marka, Gıdada Öğreterek Geliştir, Prosperity Thinking in Food ve Gıdada İnovasyon alt kategorilerinin bulunduğu Gıdanın Geleceği kategorisinde ise; gıdanın geleceğe taşınması için projeleri ve vizyon-misyonları ile aktif rol oynayan markalar değerlendirilecek. Food Experience Marketing, Food Content Marketing, Food Community Network Marketing, Gençlere Odaklı Gıda Pazarlaması, Multidisipliner Gıda Pazarlaması ve Okazyonal Gıda Pazarlaması alt kategorilerinden meydana gelen Food Marketing Communications’ta gıda ve içecek alanlarında pazarlama iletişimi projeleri ile başvuran markalar ödüllendirilecek. Food Design kategorisi ise 14 alt kategoriden meydana gelecek.

Gıda ve içecek alanında ürün ve hizmet geliştiren ajans ve markaların başvurusuna açık olan FOMA Ödülleri’ne global şirketlerin Türkiye pazarında hayata geçirdiği projeler de değerlendirmeye alınacak. Ek olarak Türkiye pazarında faaliyet gösteren markaların yurtdışı pazarında yaptıkları projeler de başvurabilecek. Katılım koşullarına göre Restoran kategorisine sadece restoranların başvuruları kabul edilecekken, Food Design kategorisinin alt kategorileri olan kitap, illüstrasyon ve fotoğraf kategorilerine bireysel başvuru kabul edilecek. Ayrıca Gıdada İnovasyon kategorisinin alt kategorisi olan Big Data kategorisine araştırma şirketleri ve teknoloji firmaları da başvurabilecek.

FOMA Ödülleri’nde jüri olarak yer alan isimler şöyle: Defne Tüysüzoğlu, Ayşin Işıkgece, Funda Güzelmeriç İnansal, Dilara Koçak, İrfan Donat, Kübra Yüzüncıyıl, Levent Kurnaz, Olcay Silahlı, Durukan Dudu, Duygu Özerson Elakdar, Müge Akgün, Deniz Sipahi, Volkan Aki, Aylin Gezgüç, Moshe Aelyon, Merve Akgül, Nejat Çiftçi, Çağla Gül, Hande Beceren, Ebru Erke, Cihan Kırımlı, Kayhan Dural, Güven Çelikkaya, Ercüment Büyükşener, Şule Şamlı, Elif Ergu, Pelin Özkan, Faris Seven, Ayçe Yalçın Eruncu, Cengizhan Kocahan, Orhan Irmak, Beril Ateş, Erdem Akan, Mehmet Ateş, Pınar Hacıarifoğlu, Sibel Kutlusoy, Gaye Çevikel, Umay Çubukçu, Kerem Küçükgürel, Ezel Akay, Hakan Yılmaz, Gökçe Kırımlı ve Gamze Güven.

Başvuruların fomaodulleri.com sitesi üzerinden kabul edildiği FOMA Ödülleri’ne son başvuru tarihi 31 Ağustos. Ödüller ise Türk Mutfağı 2.0 etkinliğinin son gününün akşamında sahiplerini bulacak.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.